שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

עו"ד אלי זהר: "יש טעם רע בזימון דנקנר לשימוע יום אחרי ההחלטה על אי.די.בי"

בעקבות הודעת הפרקליטות שתגיש כתב אישום בכפוף לשימוע נגד נוחי דנקנר על תרמית בני"ע, אומר פרקליטו: "השאלה שתעמוד כאן היא אם הייתה כוונה תרמיתית ויש די הוכחות שמה שעשה דנקנר היה בתום לב"

זוהר שחר לוי 16:4906.01.14

"היום בשעת צהריים קיבלנו מהפרקליטות הזמנה לשימוע ואני רואה אותה עכשיו לראשונה. בהיעדר חומר הראיות ומהמידע שיש לי אני בטוח שנצליח לשכנע את הפרקליטות בכך שלא נעשה שום דבר מהמיוחס למר דנקנר במסמך זה ובוודאי שלא דבר שבגדר עבירה", כך אמר לפני שעה קלה עו"ד אלי זהר, פרקליטו של נוחי דנקנר לעיתונאים במשרדו.  

דברי זהר נאמרו לאחר שמוקדם יותר היום הודיעה פרקליטות מחוז תל אביב לדנקנר על זימונו לשימוע בטרם הגשת כתב אישום, בגין עבירות של תרמית ניירות ערך במניית אי.די.בי אחזקות, קבלת דבר במרמה, ומרמה והפרת אמונים.

 

"אני רוצה להעיר - נראה לי שיום אחד בלבד לאחר שניתנה החלטת ביהמש בנוגע לשליטה באי.די.בי, לשלוח את ההזמנה לשימוע יש בכך מעט טעם רע אם לא למעלה מזה. אני לא יודע אם למישהו היה אינטרס או לא.

 

"הפרקליטות בדרך כלל מתקשרת ומעדכנת לפני שהיא מוציאה הודעה לתקשורת. זה מה שקרה וזה מה שאני יכול להגיד מקריאה חטופה. מדובר בהצטברות חריגה ותטיבו להסיק מסקנות מההצטברות.

 

"אני עוסק בעובדות ובחומר שלפני יש בידינו הרבה כדי לשכנע בצדקתו של נוחי. אני מאמין בצדקת הלקוח. אני לא מסביר מחזורים ולא פרשן בורסה - השאלה שתעמוד כאן היא אם הייתה כוונה תרמיתית ויש די הוכחות שמה שעשה דנקנר היה בתום לב. אין מחלוקת שהיתה הנפקה, זה הדבר היחיד שאין עליו מחלוקת. כל מה שקשור להתנהלות נוחי יש עליו מחלוקת. יש מחלוקת בנוגע לכל פרט שהפרקליטות טוענת שהיה תרמיתי", אמר זהר. 

 

פרקליטו של דנקנר נשאל גם לגבי אי.די.בי אחזקות, החשודה גם היא בפרשה, ובאשר לאפשרות שתהיה מחלוקת בין הצדדים. "האם יכול להיות שבאי.די.בי יגלגלו את האשמה אל דנקנר?", נשאל. זהר: "אני לא מייצג את אי.די.בי ואת הבעלים החדשים שלה ואני לא יכול להביע עמדה באשר לעמדתם ולתהליכים שיהיו בהמשך הדרך".

 

עם דנקנר זומן לשימוע גם הברוקר איתי שטרום

 

ההחלטה על הזימון לשימוע, אומרים במשרד המשפטים, התקבלה על ידי פרקליטות המחוז, עו"ד ליאת בן ארי, בהתייעצות עם המשנה הפלילי והמשנה הכלכלי לפרקליטות המדינה.

 

נוחי דנקנר נוחי דנקנר צילום: אוראל כהן

 

יחד עם דנקנר זומן לשימוע גם הברוקר איתי שטרום. כפי שפורסם ב"כלכליסט", החשוד הנוסף בפרשה, סוחר המניות עדי שלג, חתם על הסדר במסגרתו יעיד נגד המעורבים בפרשה.

 

החשדות המיוחסים לדנקנר, לפי הודעת הפרקליטות, הם תרמית בקשר לניירות ערך, עבירה של פרט מטעה בתשקיף, עבירה של הפרת חובת דיווח ועבירה של איסור עשיית פעולה ברכוש אסור (עבירה על חוק איסור הלבנת הון). שטרום חשוד בעבירה של תרמית בקשר לניירות ערך, בעבירה של פרט מטעה בתשקיף, בעבירה של הפרת חובת דיווח, עבירה של הדחה בחקירה ועבירה של איסור עשיית פעולה ברכוש אסור (עבירה על חוק איסור הלבנת הון). החשדות המיוחסים לאי.ד.בי הם עבירות של תרמית בקשר לניירות ערך, עבירה של פרט מטעה בתשקיף, עבירה של הפרת חובת דיווח ועבירה של איסור עשיית פעולה ברכוש אסור (עבירה על חוק איסור הלבנת הון).

בטל שלח
    לכל התגובות
    x