$
משפט

פרסום ראשון

25 מעובדי רשת מטבחי טופז מבקשים את פירוקה

בתחילת החודש הוגשה בקשה לפירוק החברה על ידי הלקוחות ואחד ממשכירי הנכסים. העובדים טוענים כי לא הועברו אליהם משכורות ותנאים סוציאליים במשך כמה חודשים

זוהר שחר לוי 18:4231.12.13
כ-25 מעובדי חברת טופז הצטרפו לבקשת הפירוק לרשת המטבחים לאחר שלטענתם לא הועברו אליהם משכורות ותנאים סוציאליים משך כמה חודשים. "כמה חודשים שאנחנו מקבלים חלקי משכורות", נכתב בבקשת הפירוק.

 

העובדים מצטרפים לבקשה לפירוק החברה שהוגשה בתחילת חודש דצמבר על ידי לקוחות ואחד ממשכירי הנכסים לבית המשפט המחוזי בנצרת. באותה בקשה נטען, באמצעות עו"ד פז גולדהורן, כי מטבחי טופז חייבת להם סכומי כסף של כמה עשרות אלפי שקלים וכי "קיים חשד ממשי שהחברה הינה חדלת פרעון, דבר המצדיק את התערבות בית המשפט". לדברים, נוכח התנהלות החברה וכפי שפורסם בתקשורת קיים גם "חשש ממשי" כי החברה או הפועלים מטעמה יפעלו להברחת נכסי החברה ערב מתן הצו לפירוקה. במקביל לבקשת הפירוק, מבקשים הלקוחות והמשכיר למנות כמפרק זמני של החברה את עו"ד איתי פריימן. 

 

מטבחי טופז מטבחי טופז צילום: R.P.V

 

כעת טוענים גם העובדים, המיוצגים על ידי עו"ד אלדד שגב, כי החברה אינה עומדת בתשלומיה ומבקשים להצטרף להליך הפירוק בשל חובות של החברה כלפיהם. לטענתם, הם לא קיבלו כספים לקופות הגמל של העובדים מאז חודש מרץ וחלק מהעובדים אף לא קיבלו משכורת מלאה בחודשים האחרונים ואף לא תשלום דמי הבראה. "מסיבה זו", נכתב בבקשה, "ומכיוון שמדובר בעובדי החברה אשר ראוי שדעתם תישמע, ככל שיינתן צו פירוק זמני לחברה, יש להורות לצרף אותם כצד להליך".

 

שופט המחוזי בנצרת, עאטף עיילבוני, הורה לצרף את העובדים כצד להליך. דיון בבקשת הפירוק יתקיים בשבוע הבא בפניו.

 

עו"ד שגב מסר: "עובדי החברה המיוצגים על ידי ביקשו להצטרף כצד לבקשת הפירוק שהוגשה כנגד החברה בשל חובות החברה כלפיהם, אשר לא שולמו על אף פניותיהם לחברה ובשל העובדה שהחברה הרעה באופן ניכר את תנאי העסקתם".

 

מבא כוח טופז, עו"ד עדי בראונשטיין, נמסר: "המשכורות משולמות כסדרן, גם משכורת חודש דצמבר תשולם כסדרה, לכל עובדי החברה לרבות העובדים שהצטרפו לבקשה. על כן החברה מצפה כי העובדים שהצטרפו לבקשת הפירוק יבטלו את הצטרפותם. היה ולא תינתן תגובה מפורטת על ידי החברה לבית המשפט".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x