$
הוועידה לעתיד החינוך
ועידת החינוך גג כתבה

פרס בוועידה לעתיד החינוך: "אם החינוך יהיה חזק הוא יקדם את הטכנולוגיה"

נשיא המדינה אמר בוועידה לעתיד החינוך של "כלכליסט" ומיזם "סיסמה לכל תלמיד", כי "תפקידו של שר החינוך הוא להפוך את ישראל למדינה לומדת, לעם לומד – את כל המדינה, צעירים, מבוגרים ובפריפריה. אני ממליץ לכל אזרח במדינת ישראל שיהיה בעת ובעונה אחת גם מורה וגם תלמיד. מורים צריכים ללמד את עצמם כדי שיוכלו ללמד את התלמידים"

שניר הנדלר 11:0924.12.13

"צוקרברג אחד עשה מהפכה חינוכית שקוראים לה פייסבוק ואני שמח שהוא תרם מיליארד דולר לחינוך. אבל זה לא מספיק. הוא ילמד לתרום יותר", כך אמר היום (ג') נשיא המדינה שמעון פרס בוועידה לעתיד החינוך 2013 של "כלכליסט" ומיזם "סיסמה לכל תלמיד". 

הנשיא התייחס בדבריו לחשיבות החינוך במדינת וישראל ולאתגר שעומד בפני שר החינוך הרב שי פירון. "אני חושב שיש  מושג קצת מטעה לגבי תפקידו של שר החינוך" אמר פרס, "כיום תפקידו של השר הוא להפוך את ישראל למדינה לומדת, לעם לומד – את כל המדינה, צעירים, מבוגרים ובפריפריה.

 


 

 

הנשיא שמעון פרס ואודי אנג'ל, יו"ר מיזם סיסמה לכל תלמיד, הבוקר בוועידה הנשיא שמעון פרס ואודי אנג'ל, יו"ר מיזם סיסמה לכל תלמיד, הבוקר בוועידה צילום: נמרוד גליקמן

 

"פעם היינו מחולקים: מחנות צבא, היו גנים לילדים. היום החינוך הוא לא כמו מחנה או בית ספר גם לא כמו חלקת אדמה. היום החינוך לא בנוי על אדמה, היום החינוך ממלא את האוויר. האוויר מחנך - הכל מחנך. לא הכסף שמושקע בחינוך הוא המחנך, החינוך הוא זה שיוצר את הכלכלה.

 

"אני מאוד מעריך את עבודתו של שר החינוך הרב פירון כי הוא לא בא לתחזק את משרד החינוך הוא בא לערוך בו מהפכה כי מערכת החינוך זקוקה למהפכה", הוסיף פרס.

 

נשיא המדינה התייחס גם למצבו של החינוך בהשוואה למדינות האחרות החברות ב-OECD. "קראתי את החוברת של ה-OECD על החינוך. שאלתי את עצמי מדוע בהייטק אנחנו למעלה ובחינוך אנחנו למטה ובמקום מביש? מדוע אנחנו הולכים להיות מצטיינים בטכנולוגיה ומפגרים בהשכלה?

 

אם החינוך ישאר חלש הוא יחליש את הטכנולוגיה ואם החינוך יהיה חזק הוא יקדם את הטכנולוגיה עוד יותר מאשר היא היום. אסור לדרוך על המקום. אף אחד לא יחכה לנו", ציין פרס.

 

לדבריו, "כל בוקר יש המצאות חדשות. מה שהמורה למד כבר התיישן ומה שהתלמיד צריך ללמוד עוד לא כתוב בספר. לכן אני ממליץ לכל אזרח במדינת ישראל שיהיה בעת ובעונה אחת גם מורה וגם תלמיד. מורים צריכים ללמד את עצמם כדי שיוכלו ללמד את התלמידים.

 

"אני שומע גם את הוויכוח הפוליטי למה יש ספרי לימוד כאלה ולמה אחרים. ספרי הלימוד חשובים אבל החינוך היום אינו כרוך בהם בלבד. אני לא רוצה למתוח ביקורת אבל גם דיון בכנסת הוא שיעור בחינוך. ולא לדבר על הטלוויזיה - על האח הגדול ועל האח הקטן - שם יש שיעורי חינוך בשפע", צחק הנשיא.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x