$
משפט

הוארך ב-7 ימים מעצרו של בכיר בתאגיד המים "מי אביבים"

לפי בקשת המעצר, חשוד מנהל החוזים בחברה, יוסי ליבוביץ, בביצוע עבירות של מתן וקבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים. יחד איתו הוארך מעצרם של 10 מעורבים נוספים

זוהר שחר לוי 19:2617.12.13

בבית המשפט בראשון לציון הוארך הערב (ג') מעצרם של 10 מהמעורבים בפרשת השוחד בתאגיד המים של תל אביב, מי אביבים, בהם בעל תפקיד בכיר בחברה. הדיונים בעניינם של כ-10 נוספים, עדיין נמשך.

 

השופט שמעון שטיין האריך ב-7 ימים את מעצרו של יוסי ליבוביץ, בעל תפקיד בכיר בתאגיד המים "מי אביבים". לפי בקשת המעצר בעניינו, חשוד ליבוביץ, המשמש כמנהל החוזים בחברה, בכך שבשנים האחרונות, ביחד עם אחרים, ביצע עבירות של מתן וקבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, רישום כוזב במסמכי תאגיד, זיוף, עבירות על חוק מס ערך מוסף ומס הכנסה ועבירות לפי חוק איסור הלבנת הון. בנוסף, נטען, "ליבוביץ לא דיווח על הכנסה שהייתה לו". נציגי המשטרה ביקשו להאריך את מעצרו ב-10 ימים והגישו לבית המשפט דו"ח סודי המפרט את פעולות החקירה שבוצעו בתיק. במקביל עיכבו לחקירה את אישתו, עובדת עיריית תל אביב.

 

"התנהלות מאורגנת ומתוכננת ביותר" "התנהלות מאורגנת ומתוכננת ביותר" צילום: צביקה טישלר

 

סנגוריו של ליבוביץ, עוה"ד ניל סיימון, איתן מעוז ודניאל עינב, ציינו בדיון בעניינו כי מדובר במי שנעדר עבר פלילי וכי אין צורך להאריך את מעצרו בתקופה משמעותית וניתן לשחררו למעצר בית וכן הביעו תרעומת על מעצרה של האישה. "מדובר בחקירה שנחקרת מזה חודשים רבים", טענו, "ובוצעו פעולות חקירה רבות מאוד. באו היום עם רשימה של 100 פעולות לביצוע שהיא כשלעצמה לא מקימה עילת מעצר. לא כל חשש מקים עילת מעצר.

 

"עיינתי בדו"ח", כתב השופט בהחלטתו, "ומצאתי כי יש בו כדי לסבך את החשוד בעבירות המיוחסות לו, חלקו הלכאורי בפרשה הינו משמעותי ביותר. החשש לשיבוש הינו גם קונקרטי וגם כללי הנובע מטיב החקירה ואופיה". בא כוחם של ליבוביץ ואישתו, עו"ד ניל סיימון, מסר ל"כלכליסט" כי "אין לו שום קשר לכל הסיפור, לו ובוודאי שלא אישתו שעצורה גם היא".

 

בית המשפט האריך את מעצרם של שני בכירים נוספים בתאגיד, בוריס קליימן שמעצרו הוארך בהסכמה ב-6 ימים ומעצרו של אברהם ברכו הוארך ב-7 ימים. זאת, על אף שסנגוריו של ברכו, עוה"ד רועי גיא-גרין ואברהם כהן, ביקשו להתחשב במצבו הרפואי הקשה ובכך שהוא נעדר עבר פלילי.

  

במקביל להארכת מעצרו של ליבוביץ, הוארך מעצרם של 7 עובדים בחברות קבלניות שעבדו מול תאגיד המים והביוב. אלה חשודים בעבירות של סיוע לקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, קשירת קשר לביצוע פשע, עבירות מס ועבירות לפי חוק איסור הלבנת הון "תוך קבלת כספים וניפוח חשבוניות מס כנגד". מעצרם הוארך על ידי שופטי השלום בראשון לציון, רבקה גלט ושמעון שטיין, ב-3-7 ימים. דיונים בהארכת מעצר של 14 נוספים עדיין מתנהלים בבית המשפט.

 

פרשת השוחד במי אביבים נחשפה הבוקר, בתום חקירה סמויה שנמשכה מספר חודשים. מדובר בחקירה משותפת ליחידת להב 443 של המשטרה, לרשות המסים חקירות מע"מ תל אביב, לחקירות מס הכנסה תל אביב ולמפקח על הנש"מ במשרד האוצר.

 

במרכז החקירה, שלוותה על ידי פרקליטות תל אביב, החשד כי עובדים ובכירים בתאגיד המים קיבלו שוחד מחברות קבלניות המועסקות כזכייניות במי אביבים ובתמורה ניתבו אליהן קריאות מוקד. למעלה מ-20 מעורבים עוכבו לחקירה לאחר פשיטה על בתיהם ועל משרדיהם, כמה מהם בכירים במי אביבים ומרביתם נעצרו. ל"כלכליסט" נודע כי החקירה העלתה כי מדובר בהתנהלות מאורגנת ומתוכננת ביותר, שנמשכה זמן רב וכי החומר שנאסף בידי הרשויות הוא רב וממשיך להאסף. חלק מהראיות שיש בידי גורמי החקירה הן, ככל הנראה, האזנות סתר וייתכן שקיים גם עד מדינה בפרשה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x