$
משפט

כתב אישום נגד מקורבו של ראש עיריית רמת גן לשעבר צבי בר

בפרקליטות הוחלט להעמיד לדין את עו"ד מוטי גלוסקה, מקורבו של בר וראש המוסד לבוררות, על חלקו בפרשות שבהן נאשם בר. פרקליטו: צעד תמוה

זוהר שחר לוי 08:2118.12.13

עו"ד מוטי גלוסקה, העומד בראש המוסד לבוררות של לשכת עורכי הדין, יועמד לדין בכפוף לשימוע על מעורבותו בפרשת השוחד שבה נאשם ראש עיריית רמת גן לשעבר צבי בר. גלוסקה שימש שנים רבות כיועצו של בר ונחשב למקורבו. בתוך כך, ל"כלכליסט" נודע שגלוסקה מסיים את תפקידו במוסד לבוררות בימים אלה.

 

בר הואשם בינואר בקבלת 2 מיליון שקל שוחד ובעבירות מרמה, הפרת אמונים והלבנת הון. עמו הואשמו שלושה יזמים: חיים גייר, דוד לוי ושאול לגזיאל במתן השוחד לבר ובעבירות הלבנת הון ושיבוש מהלכי משפט. גלוסקה עצמו מוזכר כמה פעמים בכתב האישום נגד בר והיזמים ואף משמש כעד תביעה (מספר 121). לפי כתב האישום נגד בר, גלוסקה היה יד ימינו, ובתקופה הרלבנטית לאישומים שימש כבא כוחו.

 

עו"ד מוטי גלוסקא. פרקליטו מבקש להמתין לסיום משפטו של צבי בר עו"ד מוטי גלוסקא. פרקליטו מבקש להמתין לסיום משפטו של צבי בר צילום: אורן אהרוני

 

במקביל, שימש עו"ד גלוסקה גם כבא כוחו של עמנואל ארביב, יזם נדל"ן איטלקי שהיה בעל אינטרסים בפרויקטי נדל"ן ברמת גן, ובהם פרויקט בית ליר אור. ארביב נחשד גם הוא במתן שוחד לבר אך בהמשך הפך לעד מדינה ולא הועמד לדין.

 

לפי כתב האישום נגד בר הוא קיבל שוחד מיזמי הנדל"ן כדי לקדם אינטרסים של פרויקטים נדל"ניים ברמת גן. בפרקליטות טוענים שגלוסקה, כמקורבו וכבא כוחו של בר, היה שותף לאותן עסקאות שוחד ואף שימש כמתווך בהן. עו"ד גלוסקה נחקר בפרשה בשלהי 2008 אך לא זומן לשימוע, שעה שנערכו שימועים ליתר המעורבים, לפני כשנתיים. כמו כן, לא היתה כל החלטה בעניינו כשהוגשו כתבי אישום נגד המעורבים האחרים.

 

כעת, כששלב ההוכחות במשפטו של בר נמצא בעיצומו ועדי תביעה רבים כבר העידו, הודיעה המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה לעו"ד גלוסקה על הכוונה להגיש נגדו כתב אישום בפרשה, בכפוף לשימוע.

 

בפרקליטות אישרו את הפרטים.

 

בא כוחו של עו"ד גלוסקה, עו"ד גיורא אדרת, אמר ל"כלכליסט" כי "בימים אלה, לאור הוראת השופט גורפינקל לתביעה להודיע לו על מעמדם של העדים שנחקרו במשטרה, הודיעה זו שהוחלט לזמן את גלוסקה לשימוע שבעקבותיו יוחלט אם להגיש נגדו כתב אישום. אכן תמוה כי רק בשלב מאוחר זה, כשהמשפט בעניין בר בעיצומו, החליטה הפרקליטות כאמור. גלוסקה טען בחקירותיו כי כל שעשה ופעל היה כדין ולא דבק בו רבב. כדי שניתן יהיה לקיים שימוע ענייני ויעיל, 'בלב פתוח ובנפש חפצה', ביקשנו מהתביעה להמתין להכרעת בית המשפט בעניין בר, ולאורה להחליט אם יש טעם בשימוע ובהליכים נגד גלוסקה. אנו תקווה שכך אכן תפעל הפרקליטות".

 

בא כוחו של בר, עו"ד נבות תל־צור, מסר: "זימונו של גלוסקה לשימוע בחשד לעבירה של תיווך לשוחד בעיצומו של המשפט של בר הוא תמוה. אני מניח שלפרקליט המדינה החדש שנכנס היום לתפקידו יהיה מה לומר על כך".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x