משפט

ארקדי גאידמק על המעצר בשוויץ: "זה נראה כמו מלון שלושה כוכבים"

בראיון לערוץ 2 יום לאחר שחרורו ממעצר בשוויץ, אמר גאידמק: "שיכנו אותי לבד בחדר גדול, עם פלזמה, עשרות ערוצים ואוכל טרי"

ערן סוקול 21:1505.12.13

לאחר שהעביר שמונה ימים מאחורי הסורגים, סיפר הערב (ה') איש העסקים ארקדי גאידמק בראיון לחדשות 2 איך העביר את זמנו שם: "ביום הראשון, כשאין לך עם מי לדבר, אתה לא יודע באמת מה קרה, זה קשה. אבל ברגע שהגעתי למעצר, הופתעתי מכך שהתנאים סבירים. זה נראה כמו מלון שלושה כוכבים, שיכנו אותי לבדי בחדר גדול, עם מסך פלזמה, עשרות ערוצים ואוכל טרי. אבל חייבים לזכור ששיכנו אותי בתנאים מיוחדים כי כולם ידעו מי אני".

 

גאידמק שוחרר אתמול ממעצר בז'נבה ושב לישראל. שחרורו התאפשר לאחר שחתם על הסכם להסדרת חוב עם מאמן הכדורגל לואיס פרננדז על סך 400 אלף יורו.

 

לפני כעשרה ימים נעצר גאידמק בשוויץ, במטרה לחקור את התלונות נגדו על הונאה והפרת אמון. בהצהרה שפורסם טענו התובעים השוויצרים כי גאידמק נעצר בשל מחלוקת פיננסית עם פרננדז, שאימן בשנים 2006-2005 את בית"ר ירושלים, שהיתה באותה תקופה בבעלותו של גאידמק.

 

איש העסקים ארקדי גאידמק איש העסקים ארקדי גאידמק צילום: אוראל כהן

 

עוד אמר גאידמק: "נעצרתי מפני ששמי הושחר בכוונה על ידי אנשי עסקים ועורכי דין ישראלים, איתם אני נמצא בהליכי בוררות בציריך. כי האנשים הללו גנבו ממני נכסים תעשייתיים וכספיים משמעותיים ביותר".

 

גאידמק הסביר את הסיבה למעצרו, לפיה "התובע שהושפע מן המידע השגוי וההשמצות שהתקשורת מפיצה עלי כבר שנים, מצא סיבה תיאורטית, שלואיס פרננדז, מאמן בית"ר לשעבר, שקיבל את כל הכספים שהגיעו לו ממני כדין ומעולם לא התלונן כלל, הגיש תלונה בשנת 2005 נגד סוכנו שלא העביר את הכסף שאני העברתי לו".

 

"לאחר ימים רבים התובע הבין שנטמנה לי מלכודת ואתמול ביקש ממני לבוא למשרדו ואמר שאין סיבה להחזיק אותי, לכן שוחררתי", אמר גאידמק,  "אפילו בשוויץ, שום עבירת מס איננה נחשבת כפשע פלילי. אז מבחינה טכנית, איש אינו יכול לנסח בקשת הסגרה נגדי. אם היתה חקירה אז היה אפשר להגיד 'אולי הוא ביצע איזה פשע כבד', אבל היות וכבר הורשעתי והעוון שלי היה שלא הצהרתי על הסכום המדויק של 1.26 מיליון פרנק, הוצאות המחייה של משפחתי בצרפת, על עבירה מסוג זה אסור לרשויות צרפת לבקש הסגרה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x