$
משפט

נאמן עיריית טייבה לא הכריע בכל תביעות החוב, אך קיבל 17 מיליון שקל שכר

שכרו של עו"ד אבנר כהן עמד על תעריף קבוע של 232 אלף שקל לחודש. כהן מונה לתפקידו בקיץ 2007 לאחר שהעירייה נקלעה לחובות גבוהים

ענת רואה 08:2901.12.13

הסדר הנושים אושר מזמן וכבר יצא לדרך, אבל נאמן עיריית טייבה עו"ד אבנר כהן טרם השלים את בדיקת כל תביעות החוב של נושי העירייה - כך עולה מדו"ח שהגיש כהן לבית המשפט.  

כהן מונה לתפקידו בקיץ 2007 לאחר שהעירייה נקלעה לחובות גבוהים. ב"כלכליסט" נחשף כי שכר הטרחה שהוא קיבל עד כה כבר חצה את רף 17 מיליון השקלים, כשהשכר עמד על תעריף קבוע של 232 אלף שקל לחודש (כולל מע"מ).

 

בסוף אוקטובר הורה השופט איתן אורנשטיין על סיום הקפאת ההליכים הממושכת ועל ביצוע חלוקת הכספים לנושים, והורה לעו"ד כהן להגיש לבית המשפט דו"ח מפורט בעניין יישום הסדר הנושים.

 

עיריית טייבה (ארכיון) עיריית טייבה (ארכיון) צילום: נמרוד גליקמן

 

בהסדר זה נאלצו הנושים הרגילים של העירייה לספוג תספורת קצוצה של כ־70% מהחוב כלפיהם, כך שבפועל הם יקבלו פחות משליש מהחוב המקורי כלפיהם במועד הקריסה, והכל ללא תוספת ריבית או הצמדה כלשהי בגין הזמן שחלף מאז.

 

בימים האחרונים הגיש עו"ד כהן את הדו"ח. אחד מתפקידיו העיקריים של בעל תפקיד בתיק חדלות פירעון הוא לקבל מכל הנושים את דרישות החוב שלהם, ולהכריע מהו גובה החוב המאושר לכל נושה.

 

לאחר מכן ובהתאם לתספורת שנקבעת, מקבלים הנושים החזר כספי מסוים. מהדו"ח של כהן עולה כי בפניו עדיין מונחות תביעות חוב של 36 נושים רגילים וכן של חמישה עובדים, שעדיין לא ניתנה בהן הכרעה. כהן כתב כי בסך הכל הוגשו לו 1,300 תביעות חוב וכל היתר כבר נבדקו.

 

לדבריו, הוא בדק גם את 36 תביעות החוב של הנושים הרגילים, "אולם ההכרעה טרם נכתבה והיא תומצא לידי הנושים בתקופה הקרובה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x