$
משפט

הכנ"ר לגילה: בחן אם אלרוב תהפוך למונופול חניה אזורי בירושלים

הממונה על ההגבלים אמור להחליט אם לתמוך בעסקה שבה תרכוש אלרוב את חניון קרתא בירושלים. החברה כבר מחזיקה בחניונים הסמוכים - ממילא ומצודת דוד

תומר גנון 21:1327.11.13

כונס הנכסים הרשמי (הכנ"ר), דוד האן, ביקש לקבל את עמדתו של הממונה על ההגבלים העסקיים, דיויד גילה, בטרם יחליט אם לתמוך בעסקה שבה תרכוש חברת אלרוב שבשליטת אלפרד אקירוב את חניון קרתא בירושלים תמורת 110 מיליון שקל בתוספת מע"מ (כ-130 מיליון שקל). זאת לאור טענות לפיהן אישור העסקה מעלה חשש להיווצרות מונופול מוחלט בתחום החניונים הציבוריים בתשלום בקרבת העיר העתיקה. 

 

על פי מכתב ששלח לגילה עו"ד זיו אברמוביץ' בטרם הובאה העסקה לאישורו של בית המשפט, אלרוב מחזיקה כיום בשני חניונים הסמוכים לקרתא - חניון ממילא וחניון מצודת דוד - שבהם כ-1,200 ממקומות חניה. לטענתו מדובר בכ-60% מסך מקומות החנייה באזור זה. הוא מוסיף וטוען כי אם תאושר מכירת חניון קרתא לאלרוב, היא תשתלט על כ-800 מקומות חניה נוספים ובכך יווצר מונופול מוחלט באזור זה. 

 

קניון ממילא קניון ממילא

 

המנהל המיוחד לנכסי קרתא, עו"ד יצחק מולכו, אשר מבקש לאשר את מכירת החניון לאלרוב לאחר שהגישה את ההצעה הכספית הגבוה ביותר במהלך התמחרות על החניון, דוחה את הטענה. על פי תגובה שהעביר לבית המשפט, הוא סבור שאברמוביץ' מביא בחשבון מספר מצומצם של רחובות הסמוכים לעיר העתיקה, אולם בפועל יש לבחון אזור נרחב יותר של חניונים ציבוריים בתשלום. לטענת מולכו, על סמך מצגת שהעבירה לו אלרוב, השוק הרלוונטי שיש לבחון הוא כל אזור מרכז העיר (הכולל בין היתר את קרתא, ממילא ומצודת דוד) שבו לטענתו 9,214 מקומות חנייה. על כן לטענתו אין כל צורך באישור ובדיקה של הממונה על ההגבלים.

 

גילה הודיע לפני מספר ימים כי הוא יבחן את השאלה רק כאשר תוגש אליו הודעת מיזוג, ובמידה שהעסקה עומדת בדרישות החוק להגיש הודעה כזאת. אלא שהכנ"ר, באמצעות עו"ד ציפי סולומון-דרמר, מבקש ממנו כעת להצטרף כצד להליך ולחוות את דעתו על העסקה, בטרם יחליט אם להמליץ לבית המשפט לאשר אותה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x