שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
ועידת הקיימות לעסקים
ועידת הקיימות לעסקים גג כתבה

ועידת הקיימות

אסף ברנע: "שוק הקלינטק צומח בעשרות אחוזים בכל שנה- אבל זה לא מספיק"

מנכ"ל כנרות ונצ'רס האצ'יסון אמר בוועידת הקיימות של כלכליסט כי האתגר הגדול של יזמי הקלינטק הוא התמודדת עם הססנות מצד המשקיעים. "כדי לייצר חדשנות שתתמוך בקיימות אמיתית, צריך יותר מטכנולוגיה טובה"

רן אברמסון 12:0027.11.13

"משקיעים בקלינטק חייבים להיות אנשים שמוכנים למסע ארוך וסיזיפי, כאלה שידעו לעבור עם היזמים את העליות והמורדות", כך אמר היום (ד') אסף ברנע, מנכ"ל כנרות ונצ'רס-הא'ציסון, בוועידת הקיימות לעסקים של "כלכליסט".

 

לדידו של ברנע, אורך הרוח הנדרש בעולם הקלינטק הוא הסיבה העיקרית למיעוט ההשקעות של קרנות הון סיכון בתחום. ברנע ציין שבשנת 2008, שהייתה שנת שיא בהשקעות קלינטק, היו קרנות הון סיכון אחראיות רק ל-3% מההשקעות. עם זאת, ברנע הדגיש ששוק הקלינטק הוא השוק החמישי בגודלו בעולם כיום והוא צומח בשיעור של עשרות אחוזים מדי שנה.

 


 

"אחד המנועים של הצמיחה של תעשיית המים בקלינטק הוא הצורך של העולם בתשתיות חדשות. מדובר בטריליוני דולרים", התייחס ברנע אל התחום בו הוא עוסק. "אבל מים הם לא רק מים, הם עולם של כימיה, פיזיקה, תוכנה, אנרגיה ועוד דברים. המורכבות הזו היא הקרקע עליה צומחת החדשנות", אמר ברנע, "חדשנות נתפסת כרכיב מהותי הן בצד הביקוש והן בצד ההיצע", הוסיף. 

 

ברנע. "משקיעים בקלינטק חייבים להיות אנשים שמוכנים למסע ארוך וסיזיפי" ברנע. "משקיעים בקלינטק חייבים להיות אנשים שמוכנים למסע ארוך וסיזיפי" צילום: ענר גרין
 

ברנע ציין שהאתגר הגדול של יזמי הקלינטק הוא ההססנות מצד המשקיעים. "הממוצע השנתי של השקעות הון סיכון בקלינטק הוא 150 מיליון דולר. זה לא מספיק. לכן, חייבים לפנות לשותפים אסטרטגיים", הסביר ברנע, "אבל, הדבר החשוב ביותר הוא לעבוד עם אנשים טובים. כדי לייצר חדשנות שתתמוך בקיימות אמיתית, טכנולוגיה טובה לא מספיקה", סיכם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x