$
משפט

ביהמ"ש אישר את מכירת "מתאים לי" ו"ג'אמפ" לחברה סינית תמורת 2.2 מיליון שקל

הרוכשת, חברת גלובל ריטייל, תעביר כבר מחרתיים 1.2 מיליון שקל במזומן. בינואר יועברו 300 אלף שקל נוספים ובחודשים שלאחר מכן עוד 700 אלף שקל ב-7 תשלומים. החלטת ביהמ"ש התקבלה לאור תמיכת העובדים בהצעה ולאור הצהרת בא כוחה כי לחברה אין שום קשר לאבי מלכה

זוהר שחר לוי 16:3324.11.13

בית המשפט המחוזי מרכז אישר זה עתה את מכירת "ג'אמפ" ו"מתאים לי" לידי החברה הסינית גלובל ריטייל. זאת לאחר שגלובל העלתה את הצעתה ל-2.2 מיליון שקל, לאור תמיכת העובדים בהצעה ולאור הצהרת בא כוחה כי לחברה אין שום קשר לאבי מלכה, הבעלים הקודמים של "מתאים לי" ו"ג'אמפ". 

לאחר ההפסקה בדיון היום (א') הודיעה, כאמור, גלובל ריטייל כי העלתה את הצעתה. לפי ההצעה היא תעביר כבר מחרתיים (ג') 1.2 מיליון שקל במזומן. בחודש ינואר הקורב תעביר 300 אלף שקל נוספים ובחודשים שלאחר מכן עוד 700 אלף שקל ב-7 תשלומים.

 

המפרק הזמני, עו"ד ישראל שפלר, ציין כי יש בו ספקות רבים באשר ליכולת הכלכלית של הקבוצה והן באשר לקשר בינה לבין הבעלים הקודם אבי מלכה. אולם, אמר שפלר "העובדים פנו אלי והביעו את תמיכתם ואמונתם בגלובל וביקשו לאשר לה את המכירה. אם זה לא יצלח הם יוכלו להלין רק על עצמם".

 

חנות ג'אמפ (ארכיון) חנות ג'אמפ (ארכיון) צילום: יובל חן

 

בית המשפט ביקש כי נציגי גלובל יצהירו בפני בית המשפט כי אין כל קשר בינם לבין מלכה ולא יהיה קשר כזה גם בעתיד.

 

נסיגת המשביר לצרכן ממהסכם

 

קודם לכן ארע משבר במכירת "מתאים לי" ו"ג'אמפ": לאחר שהוגש הבוקר (א') הסכם לרכישת החברות על ידי עונות והמשביר, נודע כי הממונה על ההגבלים העסקיים לא יוכל לאשר את העסקאות בימים הקרובים, בשל כך הודיעה המשביר כי לא תרכוש את "מתאים לי" ללא אישור.

 

בדיון הבוקר התבקשה השופטת עירית וינברג נוטטוביץ לאשר את המכירה למשביר לצרכן. אולם אז העלתה כאמור גלובל ריטייל את הצעתה ל-2.2 מיליון שקל.

 

עם זאת, השופטת העלתה ספקות רבות באשר ליכולתה הכלכלית של גלובל ריטייל ולעובדה שזו אינה מוכנה להפקיד ערבויות בהתאם. "יש כאן חשש ממשי", אמרה השופטת נוטוביץ, "אנחנו לא רוצים למצוא את עצמנו שוב כאן בעוד חודשיים".  

 

המפרק הזמני, עו"ד שפלר, הציע כי גלובל ריטייל תרכוש רק את מתאים לי ואילו עונות תרכוש את ג'אמפ, אך זכה להתנגדות מצד בא כוחה של גלובל, עו"ד ליאור פרי: "אני מייצג את יצרן וככזה משתלם לו כלכלית לקנות את שתי הרשתות גם יחד".

 

הצעה נוספת שהועלתה, בהסכמת עונות, היתה כי זו תפעיל בימים הקרובים לצד ג'אמפ גם את מתאים לי, עבור מי שירכוש אותה – גלובל או המשביר. בשל כך יצאו הצדדים להפסקה בדיון, כדי לנסות ולהגיע להבנות בסוגיה. .

 

כאמור, בסוף הדיון אישרה השופטת את מכירת מתאים לי וג'אמפ לחברה הסינית לאחר שהתברר כי אין לה קשר לבעלים הקודמים אבי מלכה ולאחר שהעובדים שינו דעתם הסירו את התנגדותם למכירה.

 

המפרק הזמני, עו"ד ישראל שפלר, מסר ל"כלכליסט": "אני חושב שבמהלך כל הטיפול בתיק, בית המשפט קיבל החלטות עצמאיות ואמיצות שסללו את הדרך לפיתרון, פיתרון שבמקרה הנוכחי משביע ולא במעט את רצון כל הצדדים בתיק: העובדים, הנושים המובטחים, בעלי הקניונים וכו'. בית המשפט נתן את דעתו לנראות הציבורית בכל הקשור למלכה. ברור שהנושא הזה, אין לו פתרונות הרמטיים ויש לקוות כי ההצהרות לפרוטוקול ימולאו. במידה וההצהרות לא יהיו נכונות יהיה בכך פגיעה באמון שביהמ"ש נותן במי שמדבר בפניו". שפלר הוסיף: "זה היה הליך מהיר וענייני, נלקחו סיכונים מחושבים, חנויות הופעלו כעסק חי וההפעלה הייתה מאוזנת תזרימית ללא צורך במימון. יש לתת לכך את המשקל. בתום 10 ימים נמצא משקיע שלקח על עצמו בצורה גורפת להפעיל את הרשתות וזה לא עניין של מה בכך. אני מודה לביהמ"ש כי עיקר ההחלטות האמיצות באו מצידו וכי לא היה חותם גומי ובכך התווה דרך שראוי ושופטים נוספים יאמצו".

 

שלומי טבת, נציגה של גלובל ריטייל בישראל, מסר ל"כלכליסט": "אנחנו שמחים שגם המפרקים וגם השופטת המליצו לתת לנו את החברות וראו את טובת העובדים לנגד עיניהם והמשך קיומם של המותגים- מותגים שיש להם בהחלט זכות קיום בארץ ואני מאמין שילכו וישגשגו".

 

בא כוחה של גלובל ריטייל, עו"ד ליאור פרי, מסר: "אני שמח על החלטת בית המשפט. החלטה שלקחה בחשבון את האינטרסים של העובדים לא פחות מהאינטרסים של יתר הנושים. אני מאחל ללקוח שלי הצלחה גדולה ועצומה ומקווה שכל המעורבים בדבר החל מהספקים ובעלי הנכסים- יתנו כתף לשיקום ולהבראת החברות".

 

מרשת עונות נמסר: "אנו מודים למנהלי הקניונים ובפרט לקבוצת עזריאלי וקבוצת מליסרון שהביעו את תמיכתם בעסקה. רשת עונות הביעה עניין ברכישת ג'אמפ מתוך אמונה אמיתית במותג ומתוך כוונה לתת פיתרון ומענה מיידי לעובדים ולזכיינים. לצערנו הצעת המשביר לא התקבלה ועל כן נאלצנו למשוך את הצעתנו. אנו מקווים כי גלובל ריטייל תצליח לשקם את החברות על אף הספקות שעלו היום בבית המשפט״.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x