$
תיירות

אחרי ניו יורק: גם פריז וברלין מתכוונות לאסור השכרת דירות לתיירים

החוק שנועד להגן על תעשיית המלונות הצליח להכעיס את האתרים להשכרת דירות לחופשות ובראשם Airbnb. בברלין החוק המתגבש יאסור על השכרת דירות למשך פחות מ-30 יום ובפריז תקופת ההשכרה צריכה להימשך למעלה משנה

סוכנויות הידיעות 11:4524.11.13
מכה לתיירים המעוניינים לחסוך כסף ולשכור דירות במקום ללון במלונות. מספר הולך וגדל של ערים פועלות לאסור על השכרת דירות לטווח קצר. ראשיתו של המהלך בניו יורק, שם אסרו ב-2011 להשכיר דירות לתקופה של פחות מ-30 ימים. החוק בניו יורק נועד להגן על הדיירים הקבועים ועל תעשיית המלונות, אך בינתיים הוא הצליח להכעיס את האתרים להשכרת דירות לחופשות, ובראשם Airbnb, האתר הגדול ביותר מסוגו.

 

דירה שמוצעת להשכרה באתר airbnb (ארכיון) דירה שמוצעת להשכרה באתר airbnb (ארכיון)

 

כעת מצטרפות למגמה גם ערים אירופאיות כמו ברלין ופריז, ששוקלות ברצינות להטיל איסור כולל על השכרת נכסים לטווח קצר. תעשיית השכרת דירות לחופשות באירופה מוערכת ב-50 מיליון ליש"ט, שכן הדירות נחשבות בדרך כלל כמשתלמות יותר לתיירים מאשר בתי מלון. בפריז שוקלים להעביר חוק שיאסור השכרת דירות לצרכי חופשה, אלא אם כן תקופת ההשכרה נמשכת למעלה משנה. הסיבה העיקרית להעברת החוק, שעשוי להיכנס לתוקף כבר במאי, היא הניסיון להוריד את עלויות שכירות המגורים. בברלין, החוק המתגבש יאסור על השכרת דירות למשך פחות מ-30 יום, והוא עשוי לזכות באישור הפרלמנט לפני סוף השנה הנוכחית. במקרה זה, מחסור בדיור מהווה את התמריץ מאחורי העברת החוק.

 

כמו בניו יורק, גם באירופה המהלכים האחרונים גוררים ביקורת. "כשמשפחות מגיעות לברלין הן רוצות מרחב ולא לשהות בשלושה חדרי מלון שונים. חייבת להיות רגולציה מסוימת מכיוון שהעיר לא יכולה להיות מלאה בבתי נופש ולא בברלינאים אמיתיים, אך זו עיר מודרנית וחייבים למצוא דרך להתמודד עם עיר שצריכה מבנה גמיש ונייד", אמר לדיילי מייל הבריטי איש העסקים סטפן לה בארה, שבבעלותו 14 נכסים ברחבי הבירה הגרמנית. במידה והחוק יאושר, הוא ייאלץ לסגור את העסק שלו. "הנכסים שלו מפוזרים ברחבי העיר, והם מביאים אנשים לתוך השכונות להוציא בהן כסף".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x