$
משפט

ביהמ"ש דחה את הדיון בעתידן של מתאים לי וג'אמפ כדי לקבל מידע על המציעים

אחת ההצעות המרכזיות העומדות על הפרק היא של משקיע סיני שהגיש הצעה למיליון שקל במזומן ועוד 10% מהרווח הגולמי ל-3 שנים. ההצעה השנייה היא של אחיו של אבי מלכה, בעלי חברת הרמוניה לבית

זוהר שחר לוי 19:2520.11.13
שופטת ביהמ"ש מחוזי מרכז, עירית וינברג נוטוביץ, דחתה הערב (ד') את ההכרעה במכירת החברות מתאים לי וג'אמפ ליום ראשון, זאת כדי לקבל נתונים נוספים על ההצעה המרכזית העומדת על הפרק, של משקיע סיני מסתורי, וכדי לאפשר למציעות נוספות לשפר את הצעתן.

בבית המשפט התכנסו בשעת הצהריים המפרקים, הנושים, המציעים ועובדים רבים בניסיון לקבוע את גורלן של החברות. בתחילת הדיון עלו מספר הצעות נמוכות למדי לרכישת החברות: רשת עונות הציעה לקנות רק את ג'אמפ תמורת 300 אלף שקל בלבד, ואילו המשביר את מתאים לי תמורת 2.3 מיליון שקל בסך הכל, שתיהן הציעו להעסיק רק כמה עשרות בודדות של עובדים.

 

אבי מלכה, הבעלים של שתי הרשתות אבי מלכה, הבעלים של שתי הרשתות צילום: אוראל כהן

 

"ציפינו לקבל הצעות גבוהות יותר", אמר בדיון המפרק הזמני, עו"ד ישראל שפלר. "אנחנו סבורים שהמותג מתאים לי הוא בעל ערך כספי רב, ואני סבור שאם היה לנו יותר זמן והיה לנו המימון הדרוש אולי היינו מגיעים לתוצאות טובות יותר".

 

לאחר שמהאולם נשמע גם קולם של מציעים נוספים, יצאו הצדדים להפסקה ובסיומה הכריזו המפרקים על שתי הצעות חדשות. קבוצה של מציע סיני עלום שם שהגיש הצעה תחת חברה הנקראת גלובל ריטייל, יצרנית אופנה ששיווקה מוצרים מסין בין השאר גם למתאים לי, הציעה לשלם מיליון שקל במזומן ועוד 10% מהרווח הגולמי ל-3 שנים שלא יפחת מ-300 אלף שקל לשנה (כלומר מינימום 900 אלף שקל). הצעה זו מציעה גם להעסיק את כל העובדים לתקופת מינימום של שנה.

 

ההצעה השנייה, מגיעה מכיוונו של אחיו של אבי מלכה, מירן מלכה, בעלי חברת הרמוניה לבית. מלכה ניגש להצעה לבדו, ללא חברת הרמוניה, והוא מיוצג על ידי עו"ד רוי לוין שהציע בשמו מיליון וחצי שקל במזומן.

 

יחד עם זאת, נציגת הכנ"ר, כלנית הרמלין, הביעה הסתייגות מהצעתו של המשקיע הסיני. "הגיעו אלי אנשים", אמרה, "ואמרו שיש קשר בין הקבוצה הסינית לאבי מלכה. לא מייחסים טענות, לא יודעים מה גרם לקרסת החברות, לא רוצה להגיד שבעל השליטה הקודם הוא אכן אשם בקריסת החברות- לא יודעת את זה, חושבת שאם הוא המציע שעומד אחורי זה – ביהמ"ש צריך לדעת".

 

על כך הגיב בא כוחו של אבי מלכה, עו"ד שלום גולדבלט: "עוד לא בדקו שום דבר והתחושה הזו של צליבה של אנשים שקרסו – קודם כל אשמים ואח"כ נראה אם הם בסדר. בעל השליטה במצוקה אדירה, יש לו התחייבויות אישיות מאופיס דיפו ומתאים לי. עניינו צריך לרדת מסדר היום ואין צורך להעלות האשמות".

 

במהלך הדיון צצה הצעה נוספת, של רשת האופנה בגיר ביחד עם קבוצת יהלומנים. עו"ד ורו"ח גיל גירון, המייצג את הקבוצה, אמר כי הציע למפרקים הזמניים כבר לפני מספר ימים הצעה בגובה 750 אלף שקל לכל הקבוצה ואולם ההצעה יכולה לטפס עד 1.2 מיליון שקל אך יש צורך למתן ארכה של מספר ימים.

 

המפרקים הזמניים, עו"ד שפלר ורו"ח בועז גזית, המשיכו להתעקש על מכירת הקבוצה למשקיע הסיני, ולאשר את המכירה באופן עקרוני עוד היום, בשל חשש, לדבריהם, כי קיים קושי להפעיל את הקבוצה מספר ימים נוספים שלא בגירעון. אולם השופטת התעקשה כי אינה יכולה "לאשר זאת על רגל אחת".

 

בסופו של יום נדחה הדיון בעתידן של הרשתות ליום א' הקרוב, עד אז יפעילו אותן המפרקים וכן יאפשרו לכלל המציעים לשפר את הצעותיהם. "לאחר דיון ממושך שבמהלכו הוצעו הצעות של מספר מציעים והפסקות שהתקיימו בדיונים, הוצגה הצעה אחת וביהמ"ש התבקש על ידי המפרקים לאשר הצעה באופן עקרוני", כתבה השופטת בהחלטתה. "לאחר שביהמ"ש שמע את הצדדים הרלוונטים ואת נציגת הכנ"ר נראה כי לא ניתן בלחץ זמנים שכזה, כששאלות עקרוניות ומהותיות אינן פתוחות למענה בשלב הזה, להיעתר לבקשה.

 

"סבורה אני כי בבוא ביהמ"ש לאשר מכר של חברות כה מורכבות המעסיקות מאות עובדים, צריך שיהיה בפניו נתונים הן לגבי זהות הקונה והן לגבי פרטי ההצעה, הביטחונות וכו'. מובהר כי עד למועד הדיון ניתן לבחון הצעות מעבר להצעה הסינית שהוזכרה כאן".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x