$
משפט

הדיון בעתידה של קבוצת ריטייל: עונות רוצה לקנות את ג'אמפ; המשביר את "מתאים לי"

בדיון עלו הצעות נמוכות למדי לרכישת החברות - עונות מעוניינת בג'אמפ תמורת 300 אלף שקל בלבד, ואילו המשביר את מתאים לי תמורת 2.3 מיליון שקל בסך הכל. על הפרק ישנן עוד 3 הצעות שטרם פורטו

זוהר שחר לוי 16:3120.11.13

שופטת בית המשפט המחוזי מרכז, עירית וינברג נוטוביץ, דנה היום (ד') בעתידה של קבוצת מלכה ריטייל, שעד לשפני כשבוע היתה בשליטתו של אבי מלכה. במהלך הדיון עלו מספר הצעות נמוכות למדי לרכישת החברות: רשת עונות רוצה לקנות את ג'אמפ תמורת 300 אלף שקל בלבד, ואילו המשביר את מתאים לי תמורת 2.3 מיליון שקל בסך הכל, שתיהן הציעו להעסיק רק כמה עשרות בודדות של עובדים.

אבי מלכה. עד לאחרונה בעל השליטה בקבוצת מלכה ריטייל אבי מלכה. עד לאחרונה בעל השליטה בקבוצת מלכה ריטייל צילום: אוראל כהן

 

על הפרק ישנן עוד 3 הצעות שטרם פורטו, אחת מהן של משקיע סיני, בעל חברת אופנה ישראלית בשם גלובל ריטייל שהציע לקנות את שתי החברות ב-500 אלף שקל ובהמשך העלה את הצעתו למיליון.

 

"נכון להיום קיבלנו חמש הצעות", אמר בדיון המפרק הזמני, עו"ד ישראל שפלר,."ציפינו לקבל הצעות גבוהות יותר. אנחנו סבורים שהמותג מתאים לי הוא בעל ערך כספי רב, ואני סבור שאם היה לנו יותר זמן והיה לנו המימון הדרוש אולי היינו מגיעים לתוצאות טובות יותר".

 

עו"ד שפלר הוסיף: "קיבלנו את ההצעות אתמול אחרי הצהריים. עונות מבקשת רק את ג'אמפ והמשביר תרכוש את מתאים לי. מאחר ונמסרו אתמול ואנחנו לא הספקנו לקיים שיח דינמי ויעיל שיביא אולי למקסום ההצעות. בנסיבות העניין זאת תמונת המצב כפי שהיא, אני מניח שגם המשביר וגם עונות יש בהן את האיתנות הפיננסית הנדרשת ואת הניסיון בתחום הזה. אני רוצה להזכיר שאחת הסיבות שאנו נמצאים כאן היא שבעלי החברה ניסה את מזלו בענף שלא ידוע לו והתוצאות ידועות. אני מניח שעדיין יקומו חבריי עורכי הדין ויאמרו שיעסיקו את כל העובדים וימכרו את הרשתות כמקשה אחת. אני מברך על הציפיות אך אנחנו לא מסוגלים לספק את הציפיות. מה שחשוב הוא שמה שיש לנו בנסיבות העניין זה מה שיש לנו. אין לי צל של ספק שחלק מהעובדים קצה נפשם ברשת. ולמיטב הבנתי יעדיפו ללכת לביטוח לאומי ולקבל את דמי האבטלה. לכן בעניין הזה יש לעובדים סוג של מזור ואלו שישארו ישארו. אני לא יכול להבטיח להם משהו אחר".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x