$
משפט

השופטת אלשיך פורשת: "לא העיתונות ולא החוק קבעו את המועד"

שופטת הפירוקים הותיקה הקריאה היום את פסק דינה האחרון, בנוכחות כל שופטי ביהמ"ש המחוזי בתל אביב, וזכתה לפרידה נרגשת מנשיאת בית המשפט דבורה ברלינר שהגדירה אותה "צונאמי או הר געש"

תומר גנון וענת רואה 13:3414.11.13

"כמי שאינה הולכת בתלם החלטתי שלא החוק, לא לשכת עורכי הדין, לא העיתונות ולא אף אחד אחר יקבעו את מועד פרישתי" – כך אמרה היום בצהריים השופטת ורדה אלשיך בטקס הפרידה שנערך לה בבית המשפט המחוזי בתל אביב. השופטת אלשיך פרשה מתפקידה 8 חודשים לפני הגיעה לגיל הפרישה של השופטים – 70, וניצלה גם את ההזדמנות הזו כדי להבהיר שהפרישה לא נכפתה עליה.

אלשיך שכיהנה כשופטת למעלה מ-36 שנים, מתוכן 26 שנה בבית המשפט המחוזי, הוסיפה כי היא סוגרת פרק "ארוך ומרתק ופותחת פרק חדש ושונה. אני מסתכלת לאחור בסיפוק ובהרגשה שפעלתי כמיטב יכולתי ולפי אמונתי". היא הודתה לשופט בדימוס ישי לויט, שהיה קודמה בתפקיד ראש מחלקת הפירוקים והכניס אותה לתחום ולכל אנשי הצוות שליוו אותה.

 

ורדה אלשיך. "איך מסכמים צונאמי או הר געש כמו הקריירה שלה?" ורדה אלשיך. "איך מסכמים צונאמי או הר געש כמו הקריירה שלה?" צילום: אוראל כהן

 

"איך מסכמים צונאמי או הר געש כמו הקריירה של ורדה אלשיך? אני לא יודעת", אמרה באירוע הנשיאה ברלינר, שחלקה לאלשיך שבחים רבים ואמרה שבחרה באלשיך לעמוד בראש מחלקת הפירוקים לפני שנים רבות והיא לא חושבת שיש אדם אחד המפקפק בהיותה האדם הנכון, ברגע ובמקום הנכון בתפקיד שמחזיק את חיי הכלכלה". היא הוסיפה שלאלשיך יש "שכל ישר, חוסר מורא וסולם ערכים שהכל יכולים לאמץ. אף פעם לא משעמם איתה, תמיד יש לה מה להגיד ותמיד יש לה בדיחה".

 

בטקס מסרה אלשיך את פסק הדין האחרון בתיק גילאון השקעות, אך לרשותה יעמדו כעת 3 חודשים בהם היא תוכל לסיים את הטיפול בתיקיה הפתוחים ובבקשות שעדיין ממתינות לטיפולה. עם זאת, חלק גדול מתיקיה כבר עברו בפועל לטיפולו של השופט איתן אורנשטיין.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x