$
משפט

חנויות מתאים לי בקניוני עזריאלי ייפתחו מחדש

כך הצהיר נציג קבוצת עזריאלי בביהמ"ש. לאור זאת, הוסכם על מחיקת הבקשה לביזיון בית המשפט שהגישו מפרקי הרשת נגדה, משום שלטענתם המשיכה לפנות חנויות

זוהר שחר לוי ואורנה יפת 11:3114.11.13

חנויות מתאים לי וג'אמפ שפונו מקניוני עזריאלי ייפתחו מחדש, כך הצהיר היום (ה') נציג הקבוצה בבית המשפט, ולאור זאת הוסכם על מחיקת הבקשה לביזיון בית המשפט שהוגשה נגדה.

אמש פנו מפרקיה הזמניים של מתאים לי לבית המשפט בטענה כי קבוצת עזריאלי מבזה ומפרה את החלטת בית המשפט, נמנעת מפתיחת החנויות שסגרה וממשיכה לפנות חנויות. "קבוצת הקניונים הפרה וממשיכה להפר צווים ברגל כסה ובניגוד מוחלט לאמור בהם", נכתב בבקשה.

 

פינוי חנות של רשת "מתאים לי" בקניון איילון פינוי חנות של רשת "מתאים לי" בקניון איילון צילום: אוראל כהן

 

הבקשה לביזיון בית המשפט שהוגשה מצידם של הנאמנים, התבססה על החלטה קודמת של השופטת עירית וינברג נוטוביץ ולפיה ניתן צו האוסר פינוי חנויות של מתאים לי וג'אמפ, הוצאת סחורות ורכוש מהן וניתוק החשמל וקווי התקשורת.

 

לפי המפרקים, למרות צווי המניעה, קבוצת קניוני עזריאלי המשיכה בפינוי החנויות ומנעה את פתיחת החנויות שכבר סגרה "בניגוד להחלטת בית המשפט". על כן, ביקשו המפרקים להוציא צו לפי פקודת ביזיון בית המשפט שיחייב את קבוצת קניוני עזריאלי בקנס לציית לצווים שניתנו.

 

"קבוצת עזריאלי", נכתב בבקשה, "הפרה וממשיכה להפר את הצווים ברגל גסה ובניגוד מוחלט לאמור בהם, היא נמנעת מפתיחת החנויות שהיא סגרה ואף ממשיכה לפתוח חנויות, גם זאת בניגוד מוחלט להוראות הצווים. מדובר במעשה חמור ביותר, כאשר קבוצת קניוני עזריאלי מפרה את הוראות הצווים תוך זילות בית המשפט, כאילו אין דין ואין דיין".

 

בעקבות הבקשה לביזוי בית המשפט, זימנה הבוקר השופטת וינברג נוטוביץ את הצדדים לדיון דחוף. "לפני שבאים אלינו בטענות, אנחנו פעלנו בתום לב, פעלנו בצורה עניינית לפי הסכמים", אמר בדיון עו"ד גלעד וקסלמן, בא כוחה של קבוצת עזריאלי. "חברות מתאים לי וג'אמפ יושבות בקניונים ומפרים באופן שיטתי את ההסכמים איתנו, הלכנו לקראת הקבוצה מרחקים מאוד גדולים, הנחות, ניסיון לעזור להם בהרבה מאוד דרכים ניסינו". נציגה של קבוצת עזריאלי תיאר עוד את הניסיונות לבוא לקראתו של אבי מלכה, מי שעד לפני ימים ספורים עמד בראש הקבוצה. לדברי עו"ד וקסלמן, למרות משא ומתן ארוך ולמרות ניסיונות להגיע להסדרים "הוא לא עמד בהתחייבויות".

 

"צריך להסתכל על התמונה", אמר עוד עו"ד וקסלמן. "אנחנו גוף שגם צריך לדאוג למושכרים שלנו. צו פירוק זמני שניתן לא משנה הסכמים שנחתמו קודם. אנחנו פעלנו לפי ההסכם. כל החנויות פונו לפני שניתן צו מניעה".

 

בהמשך, הסכים נציג קבוצת עזריאלי להיענות להצעת בית המשפט לפיה "נסכים לפתוח את כל החנויות מחדש. הסחורה תוחזר לחנויות על ידי קבוצת זעריאלי והחנויות יוחזרו למפרקים הזמניים או מי מטעמם במצב בו היו בשעת הפעלתן". קבוצת עזריאלי הצהירה כי לא תחל בשיפוצים כלשהם באיזה מן החנויות. לאור זאת, הורתה השופטת על מחיקת הבקשה לביזיון בית המשפט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x