$
משפט

מפרקי מתאים לי: "קבוצת עזריאלי מבזה ומפרה את החלטת ביהמ"ש"

מפרקיה הזמניים של מתאים לי טוענים כי הקבוצה נמנעת מפתיחת החנויות שסגרה וממשיכה לפנות חנויות. השופטת זימנה את הצדדים לדיון שיתקיים מחר בבוקר

זוהר שחר לוי 18:2913.11.13

מפרקיה הזמניים של מתאים לי טוענים כי קבוצת עזריאלי מבזה ומפרה את החלטת בית המשפט, נמנעת מפתיחת החנויות שסגרה וממשיכה לפנות חנויות.

 

"קבוצת הקניונים הפרה וממשיכה להפר צווים ברגל כסה ובניגוד מוחלט לאמור בהם", נכתב בבקשה שהוגשה היום (ד') לבית המשפט המחוזי מרכז. השופטת עירית וינברג נוטוביץ זימנה את הצדדים לדיון שיתקיים מחר בבוקר.

 

אתמול פורסם ב"כלכליסט" כי המפרקים הזמניים של מתאים לי וג'אמפ, עו"ד ישראל שפלר ורו"ח בועז גזית, פנו בבקשה בהולה לבית המשפט, בדרישה להפסיק את פינוי החנויות. "חלק מהמשכירים או בעלי הזכויות של החנויות פועלים לסגירתן או פינויין של חלק מהחנויות, ולמעשה – כבר נסגרו החנויות בקניון מלחה, קניון הנגב ובקניוני עזריאלי".

 

אבי מלכה, מבעלי קבוצת ריטייל ישראל אבי מלכה, מבעלי קבוצת ריטייל ישראל

 

בנוסף לכך, ביקשו המפרקים הזמניים צו שימנע מספקים להפסיק ולספק שירותים וסחורות ושימנע הוצאת סחורות ומטלטלין על ידי לקוחות ונושים. בנוסף, ביקשו המפרקים צו שיאסור על ניתוק החשמל וקווי התקשורת בסניפי הרשתות.

 

השופטת וינברג נוטובויץ נענתה לבקשת המפרקים והוציא צו מניעה בהתאם. אולם לדברי המפרקים, וכפי שעולה מבקשה נוספת שהגישו היום, קבוצת קניוני עזריאלי ממשיכה בפינוי החנויות ומנעה את פתיחת החנויות שכבר סגרה, בניגוד להחלטת בית המשפט. בבקשה, מבקשים המפרקים להוציא צו לפי פקודת ביזיון בית המשפט שיחייב את קבוצת קניוני עזריאלי בקנס לציית לצווים שניתנו.

 

"קבוצת עזריאלי", נכתב בבקשה, "הפרה וממשיכה להפר את הצווים ברגל גסה ובניגוד מוחלט לאמור בהם, היא נמנעת מפתיחת החנויות שהיא סגרה ואף ממשיכה לפתוח חנויות, גם זאת בניגוד מוחלט להוראות הצווים".

 

לפי הבקשה, היום לא נפתחו החנויות שנסגרו, כשמדובר בכ-10 חנויות בקניונים ברחבי הארץ. "יתרה מכך", נכתב, "הקבוצה ממשיכה גם היום בפינויין של חלק מן החנויות שנסגרו, כך למשל חנות בגבעתיים ובקניון איילון".

 

בבקשה נכתב עוד: "מדובר במעשה חמור ביותר, כאשר קבוצת קניוני עזריאלי מפרה את הוראות הצווים תוך זילות בית המשפט, כאילו אין דין ואין דיין. אם תתאפשר סגירתן ופינויין של החנויות, תתרוקן למעשה מכל תוכן החלטת בית המשפט בדבר המשך ההפעלה ותיפגע כמובן האפשרות לאתר רוכש לפעילות החברות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x