$
משפט

אין גבול: עו"ד שלמה נס מבקש עוד 5 מיליון שקל שכר טרחה בתיק קלאבמרקט

6 שנים אחרי שהשופטת אלשיך פסקה שכר סופי בסך 24 מיליון שקל לנאמני קלאבמרקט שלמה נס וגבי טרבלסי, הנאמנים מבקשים שישלמו להם מיליוני שקלים נוספים

ענת רואה 09:3713.11.13

שש שנים לאחר שהשופטת ורדה אלשיך פסקה את שכר הטרחה הגבוה ביותר נכון לאותו מועד שנפסק בתיק פירוק, מבקשים עו"ד שלמה נס ורו"ח גבי טרבלסי להגדיל את השכר במיליוני שקלים. השניים שמונו בקיץ 2005 כנאמני רשת קלאבמרקט קיבלו שכר טרחה אסטרונומי בסך 21 מיליון שקל ובתוספת מע"מ (מעל 24 מיליון שקל בסה"כ) ושכר זה אמור היה לממן גם את העבודה המשפטית שהיתה לאחר מכירת הרשת לשופרסל וחלוקת הכספים לנושים.

אלא שהלילה, יממה בלבד לפני פרישתה של השופטת ורדה אלשיך מתפקידה, הגישו הנאמנים בקשה לפתוח את תיק השכר מחדש ולהגדיל את שכרם בכ-25% מהסכומים שכבר נפסקו להם. השניים מבקשים 4.5 מיליון שקל שכר טרחה ובתוספת מע"מ (5.3 מיליון שקל בסה"כ) וכן סכום חריג של 500,000 שקל כ"החזר הוצאות".

 

לטענת הנאמנים, העבודה בתיק והיקף ההוצאות שלהם "חרגו באופן קיצוני" מההערכה בזמנו. השניים מפליגים בדברי שבח לעצמם במסגרת הבקשה וכותבים כי מדובר היה "באחד מתיקי ההצלה הגדולים ביותר בתולדות המדינה", כאשר תחת "נחישותו והנחייתו של בית משפט נכבד זה", הצליחו הנאמנים וצוות נרחב של עו"ד ורו"ח ממשרדיהם "להרים ולהציל את החברה ולהחזירה לחיים, ממש כך, תוך נטילת סיכונים ואחריות באופן חסר תקדים והשקעת עבודה מאומצת ובלתי פוסקת".

 

שלמה נס. אין בושה
שלמה נס. אין בושה צילום: עמית שעל

 

נס וטרבלסי מציגים עצמם כמי ש"הצילו" את הרשת הכושלת, על אף שלמעשה ה"הצלה" היתה נוכח העובדה שרשת שופרסל הסכימה לשלם כמיליארד שקל תמורת הרשת, ובכך הוזרמו כספים לקופת הנושים. הנושים הרגילים ספגו תספורת של כ-50%, כשחצי מהחובות כלפיהם נמחקו והסכומים שהוחזרו להם - הוחזרו כרגיל בתיקי פירוק, ללא ריבית ולא הצמדה כלשהי שתפצה על תקופת ההמתנה הארוכה.

 

השניים כבר מקדימים בבקשה את הביקורת הציבורית שעלולה להישמע על דרישת השכר שמגיעה שש שנים לאחר שכבר נפסק להם שכר סופי וכותבים כי "יש בוודאי גורמים ציניים ואינטרסנטיים שמתוך שיקולים של פופולריות ורייטינג ובמסגרת האוירה התקשורתית... ידברו על 'התספורת' שעברו הנושים ועל שכר הטרחה 'המופרז' שגובים בעלי התפקיד, אולם כל הציניות והפופוליזם לא יכולים לקעקע את העבודות ואת ההישגים העצומים שהיו בתחום".

 

השניים כותבים כי הם לא אלו שהביאו לקריסת החברה ולא הם שעשו לה תספורת, אלא להפך, הם הצילו אלפי עובדים והצילו מאות ספקים מקריסה. הם מוסיפים כי הבקשה מוגשת ספציפית לשופטת אלשיך "לאור ההיכרות המעמיקה" של השופטת את היקף העבודה העצום שנעשה על ידם וכותבים כי ישנה חשיבות שהשופטת אלשיך תכריע בבקשה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x