$
משפט

פרסום ראשון

60 מעובדי מתאים לי מבקשים להצטרף להליך פירוקה: "יש לפעול למכירת החברה"

העובדים טוענים שהחברה חדלת פירעון. פנו לבית המשפט המחוזי בבקשה למנות את רו"ח בועז גזית כמפרק זמני לחברה

זוהר שחר לוי ואורנה יפת 10:4111.11.13
כ-60 מעובדי מתאים לי פנו הבוקר (ב') לבית המשפט המחוזי מרכז וביקשו להצטרף להליך פירוק הקבוצה ולמנות לה מפרק זמני: "על מנת שלא נעמוד בפני שוקת שבורה, אנחנו מבקשים את פירוקה".

 

בבקשה שהוגשה הבוקר (ב'), באמצעות עו"ד ליזה חדש, העובדים מבקשים להצטרף כצד לפירוק וכן להורות על מינוי רו"ח בועז גזית כמפרק זמני לחברה. "כל זאת", כך נכתב, "במטרה ברורה להפעיל את החברה כ'עסק חי' ולפעול לצורך מכירתה לצד שלישי שימשיך את פעילות החברה ובכך גם יישמרו מקומות העבודה של העובדים".

 

העובדים מפרטים את הסדר הנושים שהגישה לאחרונה מתאים לי כשלדבריהם, "לא עלה בידי החברה להגיע להסדר אל מול הנושים ובעיקר אל מול הנושים המובטחים (הבנקים, זש"ל, א"י)".

 

אבי מלכה אבי מלכה צילום: צפריר אביוב

 

העובדים, כך מתואר, מהווים נושים של החברה, כשלה חוב כלפיהם המסתכם בכ-5 מיליון שקל. בנוסף, מצויין, כי העובדים לא קיבלו משכורות עבור חודש אוקטובר על אף חלוף המועד לתשלום. "במקרה שבו הליך הצעת הסדר הנושים שהוגשה על ידי החברה אינו צולח", נכתב בבקשה, "לא נותרת בידי העובדים כל ברירה אחרת, פרט לפנייה אל המוסד לביטוח הלאומי על מנת לקבל את חובם. כידוע, על מנת שיוכלו העובדים לקבל את כספם, יש צורך במתן צו פירוק כנגד החברה". לכן, לדברי העובדים, על מנת "שלא יעמדו בבוא היום בפני שוקת שבורה", הם מבקשים להצטרף לפירוק.

 

חשש שהציוד ייבזז

 

"הבקשה למינוי מפרק זמני מוגשת מן הנימוק שהחברה חדלת פירעון", כותבים עוד העובדים, "כמו גם חברות נוספות בקבוצת החברות אשר הגישו הצעות להסדר נושים, הצעות אשר לא צלחו, וכי היה ולא ימונה לחברה מפרק זמני להפעיל את החברה כעסק חי עד למכירת פעילותה לגוף שלישי, קיים חשש כבד ומוחשי, כי הציוד והמלאי אשר בבעלות החברה ייבזז על ידי נושי החברה. עובדה זו תוביל את החברה לעברי פי פחת, שאז שווייה יצנח ואף ייעלם כליל, ובכך ייגרם לחברה, לעובדים ולנושים נזק בלתי הפיך".

 

העובדים מדגישים כי הם מוכנים להירתם בכל כוחם להליך הפירוק "לצורך הצלת החברה" וכי "יש אפשרות ממשית לשמר את פעילות החברה ולמכור אותה בתמורה ראויה, תוך שימור מקור פרנסתם ומטה לחמם של העובדים".

 

שתי בקשות פירוק

 

בחודש שעבר הוגשו לבית המשפט שתי בקשות לפירוקה של מתאים לי. האחת על ידי חברת אניה, ספקית דיוור ישיר ודפוס, השנייה על ידי חברת גי טקסטיל, ספקית בדית המוכרת בשם פירוצ'י. במקביל, הגיש בא כוחה של מתאים לי, עו"ד שלום גולדבלט, בקשה לאישור הסדר נושים לחובות הקבוצה המציע החזרת חובות של 100%. בדיון שהתקיים ימים ספורים לאחר מכן בפני השופטת עירית וינברג נוטוביץ, לאחר שכונסה אסיפת נושים על ידי החברה שרובה אישרה את ההסדר, הוחלט, בהסכמת הצדדים, על הוצאתו לפועל של ההסדר כשעו"ד אלונה בומגרטן ממשרד נשיץ ברנדס ורו"ח רפי לוי מונו כנאמנים לביצועו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x