$
משפט

בעקבות תחקיר כלבוטק: בקשה לאישור תביעה ייצוגית נגד זוגלובק

במסגרת התוכנית ששודרה אמש, נחשפה מסכת התעללות בעופות המיועדים לשחיטה במפעלי החברה. מנכ"ל זוגלובק: "אנחנו רואים את המקרה בחומרה רבה ולכן טיפלנו בו במיידית"

זוהר שחר לוי ונורית קדוש 14:2530.10.13

בקשה לאישור תובענה ייצוגית הוגשה היום (ד') נגד זוגלובק בעקבות תחקיר כלבוטק במסגרתו נחשפה מסכת של התעללות בעופות המיועדים לשחיטה במפעלי החברה.

 

פחות מיממה לאחר ששודר תחקיר כלבוטק, פנו שניים מלקוחות החברה, אריאלה ברוכמן ויעקב מנשה, באמצעות עו"ד רם גורודיסקי לבית המשפט המחוזי בתל אביב וביקשו לאשר תביעה ייצוגית נגד זוגלובוק כשהם טוענים בין השאר לפגיעה באוטונומיה, הטעיה, הפרת החובה מצדה של זוגלובק כמו גם רשלנות מצדה, התאכזרות לבעלי חיים ועוד. לפי הבקשה, לנזקים הממוניים מתווספים גם נזקים בלתי ממוניים עקב רגשות גועל, מיאוס, כעס ועגמת נפש.

 

פיני קמרי מנכ"ל זוגלובק פיני קמרי מנכ"ל זוגלובק צילום: ענר גרין

 

"זוועות התחקיר הכו בתובעים כמהלומה", נכתב בבקשה. "הם נתקפו רגשות כאב, גועל, זעם, חרדה ותסכול. ברוכמן נחרדה נוכח המראות הקשים שנגלו לה והיא חשה אמפתיה לגורל העופות שבמפעל זוגלובק, עד כאב. מנשה חש אף הוא תחושות שליליות של גועל, תסכול, אליהן התווסף חשש כי מוצרי החברה שרכש עבורו ועבור משפחתו, אינם עומדים בדיני הכשרות".

 

לדברי הלקוחות, לו היו יודעים התובעים כי כך מתנהגת זוגלובק כלפי העופות המיועדים לשחיטה במפעליה, "לא היו בוחרים במוצריה ומבכרים לרכוש מוצרים של יצרן אחר, בין מטעמים של שמירה על כשרות ובין מטעמים של צער בעלי חיים". על פי הערכתם, הנזק לחברי הקבוצה מגיע לסכום של 200 מיליון שקל.

 

פיני קמרי, מנכ"ל חברת זוגלובק: "אנו מביעים צער ומתנצלים על הדברים שנראו בכלבוטק, אשר אינם משקפים את רוח חברת זוגלובק ומדיניותה. הארועים שהוצגו בתחקיר לא נעשו במזיד או מתוך כוונה רעה. אנחנו רואים את המקרה בחומרה רבה ולכן טיפלנו בו במיידית.

 

"מיד עם היוודע המקרה החלפנו את המתקן במשחטה. למרות שהמתקן במשחטה עמד בתקנים ובסטנדרטים בארץ ובעולם החלטנו להפסיק מיידית את עבודתו ולהחליפו בתהליך בעל סטנדרטים מחמירים ביותר. אנו ננקוט בכל האמצעים על מנת שמקרה כזה לא יחזור בשנית. חשוב לנו להדגיש שהארוע אינו קשור לאיכות מוצרי החברה. המוצרים איכותיים ובטוחים כתמיד".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x