$
משפט

פשיטה על ביתו של עמי סגל; "הוא הפיל את כולנו על הפרצוף"

כך טוענים גורמים בבית ההשקעות אלפא פלטינום שבשליטתו של פעיל שוק ההון סגל. נציגים שמינה בית המשפט מחרימים בשעות אלה מסמכים מביתו של סגל ברעננה, זאת במסגרת תביעה בגובה 29 מיליון שקל שהגיש אחד מלקוחותיו

תומר גנון וזוהר שחר לוי 18:4528.10.13

"עמי סגל הפיל את כולנו על הפרצוף". כך טוענים גורמים בבית ההשקעות אלפא פלטינום, לאחר ששופט בית המשפט המחוזי בת"א, חאלד כבוב, מתח ביקורת על כך שלא נשלח נציג מטעם בית ההשקעות לדיון שנערך היום (ב') באולמו. זאת במסגרת תביעה בגובה 29 מיליון שקל שהגיש אחד מלקוחותיו של בעל השליטה בבית ההשקעות ובקבוצת פורום, עמי סגל.

 

התובע, שמואל מנדזיצקי, טוען כי מזה שבועות ארוכים הוא אינו מצליח להנזיל קרנות נאמנות הנסחרות בחו"ל שסגל רכש עבורו ועבור לקוחות בית ההשקעות אלפא פלטינום. מדובר בקרנות נאמנות פורום חו"ל שנמצאים בתיקי ההשקעות של כ-150 לקוחות אלפא פלטינום בהיקף של 12.5 מיליון שקל. בשעות אלה נמצאים נציגיו של רו"ח סקאל בביתו של סגל ואוספים מסמכים. סגל נמצא בביתו.

 

השופט כבוב נעתר היום לבקשת באי כוחו של מנדזיצקי, עוה"ד אסף ברם ורועי סלוקי, להורות לנציגיו של בעל התפקיד שמינה, רו"ח חיים סקאל, להגיע לביתו של סגל ברעננה כדי לתפוס מסמכים. זאת לאחר שלדבריהם הם לא הצליחו לאתרו בשבוע שעבר.

 

עמי סגל עמי סגל צילום: אוראל כהן

 

"מר סגל בזמן אמת ידע על הצו", אמר עו"ד סלוקי בדיון, "הגיעו אליו הביתה אף עם שוטר- האדם נמלט מאימת הדין". הוא הוסיף כי "תמנון החברות של פורום - אף אחד לא יודע איפה ראשיתו ואיפה סופו. שאלה אחת לא מקבלת תשובה - איפה הכסף".

 

בא כוחו של סגל בדיון, עו"ד גלעד נרקיס, אמר: "לא היתה שום פניה למר סגל שהוא צריך לבוא, אף אחד לא הגיע אליו הביתה". הוא הוסיף כי: "עקב האירועים האחרונים מרשי מנסה כמה שיותר לשתף פעולה, והחברה כרגע נמצאת במעין בלבול. הוא עצמו נמצא, אי אפשר להגיד נתק, אבל מנסה כמה שפחות לא לעשות דברים שיתפרשו בצורה כזו או אחרת. החברה פעילה ומנהלת כספים בצורה הטובה ביותר".

 

מקבוצת פורום נמסר: "לא נתייחס להתנהלותנו המשפטית בתקשורת. עמי סגל עשה, עושה ויעשה ככל הניתן על מנת לעמוד בכל ההתחייבויות".

 

נגד סגל הוגשה בסוף השבוע תביעת חוב של 6.4 מיליון שקל על ידי בנק לאומי, בגין ערבות אישית שנתן להלוואות לחברות שבשליטתו. תביעת חוב זאת מצטרפת לחוב של כ-4 מיליון שקל שיש לסגל לבנק מרכנתיל דיסקונט. בגין חוב זה נפתח נגד סגל ונגד חברות שבשליטתו תיק הוצאה לפועל בחודש אוגוסט, הוטלו עיקולים על נכסיו וזכויותיו והוצא נגדו צו עיכוב יציאה מהארץ.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x