$
משפט

סגל: "יש לחץ של הבנקים, המצב לא טוב"

כך עולה מתמלילי השיחות בין עמי סגל, בעלי בית ההשקעות אלפא פלטינום מקבוצת פורום, לבין שמואל מנדזיצקי, התובע 29 מיליון שקל בטענה שנגנבו מחשבונו

תומר גנון 22:1524.10.13

"חשבתי שאפשר לעצור את זה ועכשיו זה נראה לא טוב". כך אמר עמי סגל, הבעלים של קבוצת פורום השולטת בבית ההשקעות אלפא פלטינום, בשיחה שהוקלטה לפני כעשרה ימים על ידי שמואל מנדזיצקי, מבעלי מחסני חשמל לשעבר, שתובע מבית ההשקעות 29 מיליון שקל בטענה שנגנבו מחשבונו.

 

 

 

תמלילי השיחות בין השניים בשבועות האחרונים, שהוגשו לעיונו של שופט בית המשפט המחוזי בת"א, חאלד כבוב, עמדו, בין היתר, בבסיס החלטתו למנות את רו"ח חיים סקאל כדי שיתפוס מסמכים ומחשבים במשרדי החברה, על מנת לברר את טענותיו של מנדזיצקי. נציגיו של רו"ח סאקל הגיעו השבוע למשרדי החברה ואספו מסמכים שונים. מחלקת חקירות ומודיעין של רשות ני"ע החלה לחקור את הטענות של מנדזיצקי.

 

"יש לחץ של הבנקים"

 

על פי תמלילי השיחות, ב-11.10 איתר מנדזיצקי את סגל בטלפון וביקש לברר איתו מדוע לא בוצעה לכאורה הוראתו לממש חלק מהשקעותיו. "המצב לא טוב", אמר סגל והוסיף כי "יש לחץ של הבנקים, יש לחץ של נוספים". מנדזיצקי ביקש להבין מה קורה עם הנכסים בקרנות הנאמנות הזרות ונענה כי: "יש פרוצדורות, להקפיא, לעכב בשביל לא לגרום נזק", וכי הוא בודק "מה הדבר הנכון בשביל שמשקיעים ייפגעו הכי פחות". סגל הוסיף ואמר "אני לא ישן כבר הרבה זמן". וכי "יש לי פגישות עם הבנקים בארץ שבוע הבא לנסות להרגיע גם אותם".

 

 

אסף ברם אסף ברם

 

למחרת בבוקר, 12.10, שוחחו סגל ומנדזיצקי שוב. בתחילת השיחה אמר עמי סגל כי הוא דיבר עם עו"ד ועם "ברמודה" אך "הם לא נתנו לי תשובות סופיות". מנדזיצקי דרש לדעת מי מחליט על קרנות הנאמנות הזרות. סגל השיב "כל הקרנות הנאמנות הזרות מאוגדות בברמודה ויש שם אנשים...". בסיום השיחה אמר סגל: "הילדים...לא יודע מה כן להגיד להם מה לא להגיד להם, ולאמא שלי. מצד אחד התחלתי להגיד מצד שני לא רוצה להכביד עליהם".

 

למחרת אחר הצהריים, 14.10, התנהלה שיחה נוספת בין סגל למנדזיצקי. סגל טען כי המשבר התחיל "לפני שבועות" וכי "חשבתי שאפשר לעצור את זה ועכשיו זה נראה לא טוב". סגל הוסיף בשיחה כי "נראה בשבוע שעבר שאפשר היה להסתדר עם הדברים עכשיו זה נראה יותר קשה...עם בנק הפועלים עכשיו אנחנו צריכים לקבל מהם תשובה למה הם מוכנים...הבעיה זה מה יהיה בקרוב בעיתונים".

 

מנדזיצקי הטיח בסגל: "איך זה הגיע למצב הזה אני פשוט לא מבין. אני סמכתי עליך, כל השנים האלה לא בדקתי שום דבר. אמרת לי שזה בסדר, עולה... אם זה קרן כזאת סגורה כמו שהבנק אומר, איך כל הזמן עליות בקרן הזאת?...מי נותן את הציטוט הזה של העליות?". סגל עונה "יהיה לי תשובות מחר...אני אומר לך דברים כואבים".

 

באותו היום נפגש מנדזיצקי, לפי עצת בא כוחו אסף ברם ממשרד ברם סלוקי ושות', עם ערן נוטע, מנכ"ל אלפא פלטינום, במשרדי החברה ברמת גן. הוא ביקש לנסות להבין באילו קרנות נאמנות זרות מושקע כספו וכיצד יוכל "להנזיל" את כספו. "אני לא יודע בדיוק מה הפרוצדורה להנזלת הכסף", אמר נוטע והוסיף: "אני לא יודע איך מנוהלת הקרן".

 

סגל: "עושה ככל שניתן לטובת המשקיעים"

 

מקבוצת פורום שבשליטת עמי סגל נמסר: "כפי שעולה גם מהתמלילים, מר סגל עשה, עושה ויעשה ככל שניתן על מנת לעמוד בכל התחייבויות הקרנות והתחייבויותיו העסקיות, לטובת המשקיעים".

 

ערן נוטע, מנכ"ל אלפא פלטינום ניהול השקעות: "אני עומד מאחורי הדברים. אלפא פלטינום אינה מעורבת בניהול קרנות הנאמנות בחו"ל מקבוצת פורום, ואינה שותפה בשום דרך באופן קבלת ההחלטות בקרנות הללו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x