$
משפט

אלשיך סירבה לפסול את עצמה מלדון בתיקה של רחל סופר; העליון יתבקש לדון בפסילה

זאת כחלק ממאבק בין החייבת סופר לבין הנאמן על נכסיה עו"ד איתן ארז לגבי הגורם שיטפל בתיק. הרקע: סופר לא התייצבה לדיון ואלשיך החליטה להתייצב בביתה ולערוך שם את הדיון

ענת רואה 09:2821.10.13

אף שהשופטת ורדה אלשיך אמורה לפרוש בתוך שבועות, נמשך המאבק בין החייבת רחל סופר לבין הנאמן על נכסיה, עו"ד איתן ארז, לגבי הגורם שיטפל בתיק. לפני שבוע דחתה אלשיך את בקשת סופר לפסול את עצמה נוכח ממצאי נציב התלונות על שופטים אליעזר גולדברג, שקיבל חלקים מתלונת סופר נגד השופטת אלשיך בפרשת ביקור הבית.

התלונה באה לאחר שסופר לא התייצבה לדיון בבית המשפט והמציאה תעודה רפואית לפיה היא מרותקת למיטתה. רופא העיד בבית המשפט כי סופר לקתה ככל הנראה בדלקת בדרכי הנשימה העליונים. בתום עדותו החליטה אלשיך שאם סופר אינה יכולה להתייצב לדיון בבית המשפט, יתייצב בית המשפט בביתה של סופר ויערוך שם את הדיון.

 

השופטת ורדה אלשיך השופטת ורדה אלשיך צילום: אוראל כהן

 

בסוף השבוע שעבר ערערה סופר לעליון בבקשה שיורה על פסילת השופטת אלשיך מלהמשיך לשבת בדין בטענה למשוא פנים ומראית פני הצדק. סופר מתבססת בין היתר על טיעונים של השופטת בהחלטתה שלא לפסול את עצמה, כמו קביעתה שסופר ביצעה "הקלטת סתר" של המאבטח שנכח בביקור הבית, ואמר לה שראה את השופטת והנאמן משוחחים.

 

סופר טוענת שהקלטת השיחה עם המאבטח אינה עונה להגדרה של האזנת סתר בחוק. סופר אף מצטטת את שרת המשפטים ציפי לבני, שאמרה שלאלשיך נותרו שבועות ספורים לסיום כהונתה שברובם לא תשב בדין.מנגד, הנאמן עו"ד ארז מתנגד לפסילה, ובעמדה שהגיש לביהמ"ש המחוזי טען ששתי בקשות פסילה קודמות של סופר נדחו, ושהנציב דחה את רוב הטענות של סופר פרט ל"מספר עניינים קטן". לפי ארז חלה סודיות על תלונה נגד שופט, ואם ביהמ"ש יידרש להתייחס להחלטת הנציב, "הרי שהנאמן עומד על חקירת הנציב על החלטתו באולם ביהמ"ש".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x