$
תיירות

שוברות שורות: חברות התעופה מקטינות את המושבים

חברות בארה"ב מחליפות את המושבים הגדולים והמרווחים יחסית במטוסיהן, במושבים צרים וקלים יותר; המשמעות: יותר נוסעים, ופחות משקל

סוכנויות הידיעות 17:4416.10.13

לאלו שטסו לא מזמן בחברות תעופה בארה"ב– לא דמיינתם, אכן המושב שלכם היה צר ממה שזכרתם.

חברות התעופה האמריקאיות מחליפות את המושבים הגדולים והמרווחים יחסית במטוסיהם במושבים צרים וקלים יותר. המהלך מאפשר לחברות להוסיף שורה נוספת בת שישה או שבעה מושבים למטוס, לפי אתר ההאפינגטון פוסט.

 

מושבים במטוס. אמצעי לייצור רווחים מושבים במטוס. אמצעי לייצור רווחים

 

שינוי זה בטיסות פנים ובטיסות בין-לאומיות כאחד מזכה את חברות התעופה בשני הבונוסים האהובים עליהם: מספר גדול יותר של נוסעים משלמים והוצאות דלק נמוכות יותר בשל משקלם הקל יותר של המושבים.

 

זהו חלק ממגמה הרווחת בקרב חברות התעופה הרואות במושבים אמצעי לייצור רווחים ולא רק מקום ישיבה לנוסעים.

למושבים החדשים ריפוד דק יותר והמעברים כעת צרים יותר, מה שמגדיל את הסיכוי לקבל נגיחה מעגלת המשקאות לאלו היושבים במושב ליד המעבר. באותו הזמן, חברות הטיסה משקיעות כסף בהתקנת מושבים מרווחים יותר בקדמת המטוס שעוברם יוכלו לדרוש תשלום גבוה יותר.

 

המושבים החדשים יעמדו כעת במרחק קטן יותר מהמושבים שלפניהם, אך חברות התעופה טוענות כי לא ניתן יהיה להרגיש בשינוי. כמה מהחברות הקטינו את המגש הקדמי ואילו אחרות הקטינו את עובי כיס המגזינים כדי לתת לנוסעים יותר מרווח.

חברת סאות' ווסט (Southwest) טוענת כי החיסכון בדלק במונחים שנתיים מגיע לכ-10 מיליארד דולר והשינוי מאפשר לה להגדיל את קיבולת הנוסעים ב-4% מבלי להוסיף טיסות, כל זאת תוך כדי הגדלת ההכנסות ממכירתם של מספר רב יותר של כרטיסי טיסה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x