$
דו"ח מבקר המדינה
דוח המבקר 2013 דף כתבה

רשות שדות התעופה לא מצליחה להרים פרויקט בלי כשלים

מדו"ח המבקר עולה כי ברשות כלל לא היו נהלים לביצוע פרויקטים גדולים, ואלה נוספו לאור תהליך הביקורת. כמו כן, הרשות לא ניצלה את מלוא התקציב שהיה לה לפיתוח התעופה

גיל קליאן 16:1615.10.13

מבקר המדינה מונה שורה אורכה של מחדלים בהתנהלות רשות שדות התעופה, ומצביע על שורה תחתונה אחת העולה מכולם – "יכולתה של הרשות לבצע פרויקטים גדולים טעונה שיפור". כאשר מדובר ברשות שכל תפקידה הוא לבצע פרויקטים גדולים בתחום התעופה, המבקר למעשה מטיל ספק ביכולתה של רשות שדות התעופה לבצע את תפקידה. 

מדו"ח המבקר עולה כי ברשות כלל לא היו נהלים לביצוע פרויקטים גדולים, ואלה נוספו לאור תהליך הביקורת. כמו כן, הרשות לא ניצלה את מלוא התקציב שהיה לה לפיתוח התעופה. כמו כן מצביע המבקר על ליקויים בהתקשרויות הרשות לביצוע פרויקטים כמו מגדל הפיקוח החדש בנתב"ג, מערכת בידוק חדשה לבדיקת כבודת נוסעים (עליה הוחלט ב-2005 והיא לא הושלמה עד היום, כאשר היא כבר נמצאת בחריגה תקציבית של 100 מיליון שקל), השקעה במערכת אפיון בגובה 26 מיליון שקל ללא ביצוע בדיקת כדאיות, כאשר בסופו של דבר פיתוח המערכת הוקפא, וכן אי השלמת תכנון שדה התעופה בתמנע, למרות שהמשימה הוטלה על הרשות לפני יותר מ-3 שנים.

 

יו"ר רשות שדות התעופה, עובדיה עלי יו"ר רשות שדות התעופה, עובדיה עלי צילום: בועז אופנהיים

 

מרשות שדות התעופה נמסר בתגובה: "הביקורת של מבקר המדינה מתייחסת לפעילות הפיתוח והפרויקטים בין השנים 2012-2010. עוד בטרם הושלם ופורסם דו"ח המבקר השקיעה רשות שדות התעופה השקעות עתק בתשתיות, במגה פרויקטים ובשיפור תחומי הבטיחות, הביטחון, והשירות לנוסעים בסדר גודל של למעלה מ-5 מיליארד שקל . הרשות עושה לילות כימים לביצוע כלל הפרויקטים המאושרים והתוצאות ניכרות בשטח ובטיפול בלמעלה מ-13 מיליון נוסעים השנה".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x