$
משפט

טייבה: הקפאת ההליכים משתלמת לנאמן

הסדר הנושים אושר, אבל הקפאת ההליכים של עיריית טייבה נמשכת והנאמן ממשיך לקבל שכר בכל חודש

ענת רואה 08:5314.10.13

יו"ר ועד העובדים של עיריית טייבה עתר לבג"ץ בטענה שהנושים עדיין ממתינים לכספם, אף שהסדר הנושים אושר כבר לפני כשנה.

 

העותר, הייתם דסוקי המיוצג על ידי עו"ד שועאע מנצור, טוען שסחבת של גורמים שונים מביאה לכך שנושי העירייה ממשיכים להמתין כבר יותר משש שנים, כשבינתיים ממשיך הנאמן עו"ד אבנר כהן לקבל 236 אלף שקל לחודש שכר טרחה. העתירה הוגשה נגד שר האוצר יאיר לפיד, שר הפנים גדעון סער והנאמן עו"ד כהן.  

 

העיר טייבה העיר טייבה צילום: גלעד קוולרציק

 

בפתח העתירה נטען שהמדינה עדיין לא טרחה להעביר לקופת הנאמן את כספי ההסדר לצורך חלוקתם לנושים, ובכך מסוכלת ההחלטה השיפוטית שהורתה על ביצוע תשלומים לנושים בתוך 80 יום ממועד אישור ההסדר.

 

לפי העתירה, עובדי העירייה היו אמורים לקבל את כספם עד סוף ינואר 2013, אך הם טרם קיבלו אותו, ולטענתם, "הנאמן ממשיך לקבל שכר עתק של 200 אלף שקל לחודש לפני מע"מ, אף שסיים את תפקידו בפועל זה זמן רב. בחישוב אריתמטי פשוט, הנאמן קיבל 1.2 מיליון שקל בתוספת מע"מ אך ורק כתוצאה מאי־העברת הכספים לנושים ובלי לבצע כל עבודה".

 

עו"ד אבנר כהן מסר בתגובה שהוא כנאמן וכמו כן הכנ"ר, כבר הסכימו לסיום ההקפאה. לטענתו, הגורם שהוביל לעיכוב בסיום הקפאת ההליכים הוא המדינה, שעד אוגוסט האחרון סירבה לאשר את עמידתה של הוועדה הקרואה בתנאי הסכם המימון. הנאמן הוסיף שהנושא מחכה להחלטה של השופט איתן אורנשטיין בדיון שנקבע לעוד שבועיים.

ענת רואה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x