$
משפט

מייסד מלאנוקס תובע ‭2.6‬ מיליון שקל מבת זוגו לשעבר

איש העסקים טוען בתביעה שהגיש לבית המשפט המחוזי בת"א כי שלומית פן הוציאה ממנו "כספים תוך הצגת מצגי שווא‭,"‬ כביכול

ליטל דוברוביצקי וזוהר שחר לוי 08:5908.10.13

איש העסקים איל וולדמן, ממייסדי חברת מלאנוקס, הנסחרת בבורסה לפי שווי של ‭1.73‬ מיליארד דולר, תובע ‭2.6‬ מיליון שקל מבת זוגתו לשעבר שלומית פן.

 

וולדמן טוען כי פן הגישה נגדו תלונות סרק במשטרה, הוציאה כספים במצגי שווא, החליפה את מנעול הבית ובזזה את תכולתו. בין השאר הוא טוען כי לקחה את ריהוט קסטיאל מהסלון, חמישה שטיחים פרסיים, מכונת כביסה, ארון אמבטיה, משקאות חריפים, מיטה, כורסאות, פסלים ותמונות.

 

בתביעה שהגיש לבית המשפט המחוזי בת"א טוען וולדמן כי פן הוציאה ממנו "כספים תוך הצגת מצגי שווא‭,"‬ כביכול. לדבריו, פן הגישה נגדו תלונת סרק במשטרה שנסגרה מהיעדר אשמה. "הנתבעת נטלה רכוש רב של התובע ובכללו שורה ארוכה של מיטלטלין בשווי של כ־800 אלף שקל‭,"‬ טוען וולדמן באמצעות עו"ד ישראל וולנרמן ממשרד ד"ר יעקב וינרוט.

 

"לקחה כסף וחפצים"

 

וולדמן טוען כי בסוף שנת 2008 הוזמנה פן על ידו לגור עימו. "הנתבעת אמנם עברה להתגורר עם התובע, אך לא חפצה באמת ובתמים בבניית קשר עם התובע‭...‬ בד בבד החלה ללחוץ על התובע להעניק לה כספים ורכוש שאין היא זכאית להם. התובע הבהיר כי לא יענה לדרישות אלה‭,"‬ נכתב בתביעה.

 

אייל וולדמן אייל וולדמן צילום: אוראל כהן

 

בתביעה מתואר כי "תוך ניסיון להפעיל לחץ בלתי חוקי על וולדמן" בחרה פן "במודע ובמזיד" להעליל עליו עלילת שווא ולהגיש נגדו תלונה שקרית במשטרה. בפנייתה למשטרה באוגוסט 2009, כך מתואר, התלוננה פן כי וולדמן דחף אותה חטף לה תיק מהיד ואז דחף אותה לחדר השינה, לאחר מכן העיף את השמיכה והעיף אותה מהמיטה. בנוסף, כך טענה, איים עליה וולדמ כי יזרוק אותה מהחלון. אולם לדברי וולדמן, לא כך התרחשו האירועים וסרט וידאו שצורף לתביעה ומתעד את האירוע מחזק את גרסתו והתלונה במשטרה נסגרה מחוסר אשמה.

 

"חשוב לציין", נכתב בתביעה, "כי פן הקפידה ליידע את מכריו ושותפיו העסקיים של וולדמן אודות הגשת התלונה, וזאת כמובן, על מנת להכביד את הלחץ הבלתי לגיטמי שביקשה להטיל עליו על מנת שייכנע לסחטנותה ולדרישותיה הכספיות חסרות הבסיס".

 

התלונה במשטרה נגד וולדמן, הובילה להרחקתו מביתו שלו. בתקופה זו, הוא טוען, ביצעה פן "מעשי וונדליזם ונטלה רכוש רב שנרכש על ידו תוך שהיא עושה ברכושו כבשלה, נוטלת, גוזלת ובוזזת מכל הבא ליד". לדברי וולדמן, מנעולי הבית הוחלפו וכשהוא חזר לביתו גילה שגם מערכת האזעקה נוטרלה.

 

לדברי וולדמן, בהמשך, יזמה פן פגישה עמו ובנוכחות בא כוחה ודרשה ממנו כספים לאחר שדחה את דרישותיה שלחה אף מכתב מכפיש לבעלי משרה בחברת מלאנוקס לפיו וולדמן אינו עומד בהתחייבויות כלפיה. לאחר מכן גם הגישה נגדו קובלנה פלילית שנסגרה מאז.

 

בא כוחו של וולדמן מסר בשמו: "מזה תקופה ארוכה נתון וולדמן לפעולות סחטניות ובלתי חוקיות של פן, שאינה בוחלת בכל דרך בניסיונותיה לקבל ממנו כספים שאינם מגיעים לה. במסגרת זו הגישה תלונות שקריות למשטרה ובשני המקרים החליטה המשטרה כי וולדמן נקי מכל רבב וסגרה את התלונות. פן הגישה נגד וולדמן קובלנה שנדחתה ובוטלה על הסף כאשר היועץ המשפטי לממשלה קבע שאינה ראויה כלל להידון. בנוסף לכל אלה פן שלחה לוולדמן מכתבים טורדניים וחסרי שחר‭."‬

 

פן: "טענות סרק"

 

עו"ד טל בננסון, בא כוחה של פן מסר: "התנהלותו של וולדמן מהווה המשך ישיר להתנהלותו הכוחנית כלפי פן, גם בתקופה בה חיו יחד, ואליה כבר התייחס כבוד ביהמ"ש בביקורת חריפה ונוקבת. למרבה המזל, הליכים משפטיים מתבררים בבתי המשפט ולא מעל דפי העיתון, והחוק אינו מרכין ראש בפני בעלי ממון ושררה. טענות הסרק של וולדמן יתבררו בבית המשפט‭."‬

 

עו"ד לורי גייזלר, באת כוח פן: "בימים האלה מתנהל מאבק משפטי בערכאה אחרת. הגשת התביעה הזו מהווה ניסיון להפעיל לחץ והפחדה מצד וולדמן על פן על מנת להכניע אותה ועל מנת שזו תוותר על זכויותיה על פי דין. צר לי שוולדמן בוחר להתנהל בדרך אשר נועדה לכישלון".

 

 

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x