$
תיירות

במשרד התיירות יוזמים את קיצור חופשות ספטמבר

במשרד התיירות, מבנה החופשות יעודד את המשפחות הישראליות לקחת חופשות בארץ. מנכ"ל משרד התיירות: "יש כאן נושא כלכלי ממדרגה ראשונה"

גיל קליאן 07:0003.10.13

משרד התיירות יוזם תוכנית במסגרתה שלושת ימי החופשה בין יום כיפור לסוכות יוצמדו לחגים אחרים. המטרה מאחורי היוזמה היא יצירת סופי שבוע ארוכים בשלושה חגים אחרים. כך, מקווים במשרד התיירות, מבנה החופשות יעודד את המשפחות הישראליות לקחת חופשות בארץ.

 

ל"כלכליסט" נודע כי משרד התיירות צפוי לפנות למשרד החינוך, שמקיים דיונים בנושא במקביל, על מנת לקדם את היוזמה.

 

"לצערי עד היום לא הסתכלו בישראל על מבנה לוח החופשות בהיבט תיירותי, אלא רק בהיבט חינוכי", אמר ל"כלכליסט" מנכ"ל משרד התיירות, אמיר הלוי. "יש כאן נושא כלכלי ממדרגה ראשונה. אם בעבר ישבו במשרד החינוך אנשים שמבינים בחינוך וקבעו לוח חופשות אני חושב שהיום צריך להסתכל על זה בעיניים תיירותיות. נפזר את הימים. יום אחד בט"ו בשבט עם סופ"ש ארוך כשהכל ירוק ופורח וימים נוספים בפורים וביום העצמאות. הצימרים, אתרי הקמפינג ואתרי הנופש יהיו מלאים".

 

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: שאטרסטוק

 

הלוי מדגיש כי מדובר בעונות שאינן נמנות על עונות השיא של בתי המלון ואתרי הנופש. "בכל החגים האלה מדובר על מועדים מחוץ לעונת התיירות, שיכולים לספק אוויר לתעשייה ביום־יום הקשה. ימי החופש אצלנו בנויים לא נכון. זה גם מתיש את ההורים וגם לא נותן תפוקה כלכלית שהם יכולים לתת. צריך לנצל את הימים האלה כדי להחיות אזורים מתים בתיירות".

 

כעת נקבעים ימי החופש ללא התייעצות עם המשרדים הכלכליים, והם נקבעים למעשה תוך מו"מ בין אנשי משרד החינוך לארגוני המורים ואנשי השלטון המקומי. הדיונים שהחלו בנושא בימים אלה מתנהלים ללא תאריך יעד לסיום, אך ההערכות הן כי הדיונים יסתיימו בשבועות הקרובים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x