$
משפט

לחיאני: אתמודד על ראשות העיר

למרות האישום בשוחד והפרת אמונים: ראש העיר בת ים יתמודד שוב - אך ישקול להתפטר עד אז

ynet 18:0901.10.13

כתב האישום הוגש נגדו, אבל הוא לא מתכוון לוותר על ראשות העיר: שלומי לחיאני הודיע במסיבת עיתונאים, שעות ספורות אחרי הגשת כתב האישום נגדו, כי יתמודד על ראשות העיר בת ים. "בחלום הכי שחור לא חלמתי שבחודש שבו אני מסיים עשור של עשייה ציבורית שמי יוכתם בכתב אישום", אמר לחיאני, וכינה את האישום "חסר כל בסיס עובדתי ומשפטי". לחיאני, שמכהן מאז 2003 כראש העיר בת-ים, הבהיר כי יתמודד בבחירות המקומיות בעוד שלושה שבועות.

 

עם זאת, בעקבות החלטת בג"ץ בחודש שעבר להדיח את ראשי העיר נצרת עילית ורמת השרון, שמעון גפסו ואיציק רוכברגר, אמר לחיאני: "אני מאוד מכבד את בג"ץ ואשקול את נושא ההתפטרות לעומק בשבוע הקרוב. בכל מקרה אתמודד בבחירות". לדברי ראש העיר, שמואשם בשוחד, מרמה והפרת אמונים, "תושבי בת ים הם שיחליטו מה יהיה בעירם, מי הם רוצים שיוביל אותם ומי מעל באמונם - אני או אחרים. בדמוקרטיה הציבור הוא הריבון".

 

שלומי לחיאני שלומי לחיאני צילום: עמית מגל

 

ראש עיריית בת ים הוסיף וטען כי "בכתב האישום אין דבר דרמטי. אני מאמין שהפינלה יהיה זיכוי מוחלט". הוא הוסיף ואמר: "כתב האישום מאשים אותי בשלושה דברים: הראשון, לגבי אח שלי, לא מבינים על מה מדברים. הכל גלוי הכל על השולחן. גם בעניין ההלוואות לעובדים, הכל גלוי. לא הייתה כאן כוונה פלילית. לא ראיתי בכך פסול". הוא הוסיף וסיכם כי "ראש עיר, אליבא דה משטרת ישראל, לא נחשב נציג ציבור".

 

מנגד, באופוזיציה דרשו מלחיאני לפרוש מהמרוץ. אלי יריב, שמתמודד מול לחיאני בבחירות בבת-ים, הגיב לכתב האישום ואמר: "טוב יעשה לחיאני אם יודיע היום שהוא פורש מהתמודדות לראשות העיר בת ים, כפי שעשה צבי בר, ראש העיר רמת גן. אין ספק שלאחר הגשת כתב האישום והחלטת בג"צ בעניין רוכברגר וגפסו יש אפשרות סבירה שעוד חודשים יתקיימו בחירות נוספות בבת ים, ולכן על לחיאני לסיים את ההליך המשפטי. תושבי בת ים צריכים ראש עיר במשרה מלאה ולא עם סימני שאלה".

 

תנועת אומ"ץ, שהתריעה בשבוע שעבר בפני לחיאני כי עליו להסיר את מועמדותו לראשות העיר, הודיעה בעקבות הגשת כתב האישום כי תעתור לבג"ץ אם לא יסיר את המועמדות עד יום חמישי. האולטימטום הוגש באמצעות עורך הדין גד מינא.

 

לחיאני מואשם בשוחד, מרמה והפרת אמונים. בחודש אפריל הודיעה הפרקליטות כי לחיאני יועמד לדין בכפוף לשימוע, בגין לקיחת שוחד ועבירות נוספות, שבהן היו מעורבים גם חשודים נוספים: אבי לחיאני, אחיו של ראש העיר - וכן אבנר קריאף, עובד דודטחי ועזרא דוש.

 

כתב האישום כולל ארבעה אישומים: שניים עוסקים בקבלת שוחד מבעלי עסקים; אישום שלישי עוסק בעבירה של מרמה והפרת אמונים, והוא מתייחס לפנייהה לכאורה שביצע לחיאני לתשעה עובדים בעירייה בבקשה שיטלו הלוואות מהבנק ויעבירו לו את הכספים; ואישום רביעי על אודות ניגוד העניינים שבו היה מצוי לכאורה ראש העיר כבעל מניות בחברה המפיצה מקומון בבת-ים. בענין זה העבירות שבהן מואשם לחיאני הינן מרמה והפרת אמונים, עבירה על פקודת העיריות וכן עבירה של עדות שקר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x