$
תיירות

כך תיראה הכנסייה של גאודי בברצלונה כשתושלם ב-2026

שערי הסגרדה פמיליה ייפתחו לציון 100 שנה למותו של האדריכל הקטלוני. סרטון הדמייה המשלב צילומים מהאוויר ואנימציה ממוחשבת ממחיש כיצד תיראה הכנסייה בעוד 13 שנה. צפו בווידיאו

סוכנויות הידיעות 19:3830.09.13

סגרדה פמיליה, הבזיליקה בברצלונה, בעיצובו של האדריכל אנטוני גאודי הייתה אמורה לשמש כאחד המונומנטים המרכזיים בעיר, אולם בנייתה מעולם לא הושלמה. עובדה שכמובן לא מפריעה למיליוני תיירים לבקר בכנסייה בכל שנה. בינתיים העבודה נמשכת וצפויה להסתיים עד 2026, אז ישונו מרבית האלמנטים הנוכחים כיום בכנסייה. עמותת סגרדה פמיליה פרסמה סרטון שמדמה כיצד תיראה הכנסייה בעוד 13 שנים. שילוב בין צילומים מהאוויר ואנימציה ממוחשבת מאפשר לשלבים האחרונים של המבנה לקרום עור וגידים.

 


 

הכנסייה מתוכננת לפתוח מחדש את הדלתות שלה ב-2026, לציון 100 שנה למותו של גאודי. ב-1926, שנתו האחרונה של גאודי הוא היה עמוק בתוך הפרויקט, שרק רבע ממנו הושלם. מרבית הפרטים לא תוכננו, וביזה לאחר מלחמת האזרחים הספרדית, פגעה במרבית השרטוטים והדגמים של גאודי. עם זאת, גאודי השאיר אחריו מערכת של כללים גיאומטרים, שהיו חיוניים להשלמת בניית הכנסייה הניאו – גותית.

 

מאחורי הפרויקט הנוכחי עומד האדריכל ג'ורדי בונט, שאביו עבד תחת גאודי עצמו. מאז שמונה לתפקיד באמצע שנות ה-80, בונט החל להשתמש בטכניקות בנייה ממוחשבות כמו CNC-milled stone וסריקות תלת ממדיות, שעזרו להאיץ את לוח הזמנים של הפרויקט, וסייעו בבניית מרכז הכנסייה, שהושלם לאחרונה.

 

כנסיית סגרדה פמיליה כנסיית סגרדה פמיליה צילום: שאטרסטוק

 

מהסרטון עולה כי החלקים המופרדים של הכנסייה יאוחדו למבנה אחיד, בהתאם למה שבונט וצוותו מאמינים שהיה החזון של גאודי. אולם עלו כבר הטענות שלמעצבים הנוכחיים חסר חלק מהכישרון והאקספרסיוניזם שמאפיינים את השם של גאודי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x