תיירות

טסים לארה"ב? כך תעברו בשלום את ביקורת הדרכונים

מה עושים עם חטיף שקיבלתם בטיסה, איזו חותמת עדיף שלא תהיה לכם בדרכון - ומי ייאלץ לעבור חיטוי נעליים. ומה לגבי חיות מחמד?

סוכנויות הידיעות 22:5929.09.13
רוצים לעבור מהר את בקרת הדרכונים ומשטרת הגבולות בארה"ב מבלי שיגררו אתכם לחדר צדדי? ב"האפינגטון פוסט" פרסמו תשעה מקרים שבהם אתם עשויים להיעצר.

 

מעבר דרך מדינות מסוימות: מדינות מסוימות נחשבות כקלות יותר להברחת סמים, לכן שוטרי הגבולות מקדישים יותר תשומת לב למבקרים המגיעים מהמדינות הללו. לדוגמה, אם אתם מגיעים לארה"ב בטיסת המשך משדה התעופה סחיפול באמסטרדם, תתכוננו לנוכחות מוגברת של שוטרים בשדה, ותחקיר ארוך יותר.

 

סמים סמים צילום: שאטרסטוק

 

שימוש בטלפון סלולרי או מצלמה: לא משנה כמה אתם רוצים להעלות לאינסטגרם תמונות שלכם נוחתים בארה"ב, עדיף שתשאירו את המצלמה בתיק עד שתעברו את ביקורת הדרכונים והמכס. רשות המכס והגנת הגבלות (CBP) אוסרת על השימוש במצלמות (כולל מצלמות בטלפונים הסלולריים) באזור שבו מתקיים תהליך ביקורת הדרכונים והמכס. שימוש במצלמה באזור זה עשוי להסתכם בהחרמתה לנצח.

 

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: בלומברג

 

ביקור בחווה: בטופס המכס שממלאים לפני הנחיתה בארה"ב, צריך לסמן האם ביקרתם לאחרונה בחווה או שהיתם ליד בקר. אם סימנתם כן, תילקחו הצידה לבדיקה נפרדת, שתכלול התזת מחטא על הנעליים שלכם. פעולה זו נועדה למנוע הפצת מחלת הפה והטלפיים. עם זאת, לעיתים תור הבדיקה החקלאית הוא דווקא קצר יותר מהתור הכללי. בכל מקרה, אף שההודאה על ביקור בחווה ככל הנראה תעלה לכם בזמן יקר, מומלץ לא לשקר בטפסים.

 

חווה באירלנד חווה באירלנד צילום: דוד הכהן

 

חותמות בדרכון ממדינות מסוימות: אם יש בדרכון שלכם חותמות ממדינות מסוימות (גם אם ביקרתם בהן לפני לא מעט שנים), אתם עשויים להיתקל בבעיות בביקורת הדרכונים בארה"ב ובמדינות נוספות. חותמת מקובה, למשל, ככל הנראה תגרור לא מעט שאלות בעת הניסיון להיכנס לארה"ב.

 

הוואנה, קובה הוואנה, קובה צילום: shutterstock

 

נסיעה עם חיית מחמד: חיות עוברות בדיקה נפרדת בעת הכניסה לארה"ב, כך שנסיעה עם חיית מחמד היא פחות או יותר דרך ודאית להיעצר במשטרת הגבולות. ודאו שעמדתם בכל הדרישות מבחינת חיסונים ותעודות רפואיות שהחיה שלכם תזדקק להם, וכן שימו לב מבעוד מועד אילו חיות אסורות באילו מדינות.

  

 

פירות בתיק: כדאי לזכור שאסור להכניס פירות לארה"ב. אולם עדיף שתשימו לב גם מה הכנסתם לתיק בימים לפני הנסיעה. כלבי משטרת הגבולות המיומנים, שמרחרחים את התיקים יכולים לזהות ריחות נשכחים של פירות, גם אם שמתם בתיק תפוז שבוע לפני הטיסה וכבר הוצאתם אותו משם. אתם לא תסתבכו, אבל בהחלט תעוכבו.

 

  צילום: shutterstock

 

נעילת נעלי הליכה: עבור מדינות המודאגות מנושאים של אבטחה ביולוגית (בייחוד, הניסיון למנוע פלישה של זנים זרים), נעלי הליכה נחשבות לסיכון גבוה, שכן הן יכולות להיות מזוהמות עם אדמה, זרעים או מים מטיול במקום אקזוטי. אם אתם טסים לאוסטרליה או לניו זילנד תאלצו להצהיר מראש על נעלי ההליכה, וייתכן שתאלצו להמתין בזמן שהן עוברות ניקוי, זאת בהנחה שלא יחייבו אתכם לזרוק אותן.

 

לא לדעת היכן תשהו: מתכננים להיות ספונטניים בטיול שלכם לארה"ב ולהזמין חדר במלון ברגע האחרון? שכחתם את הכתובת המדויקת של החבר שאצלו תשנו? תתכוננו לחקירות מוגברות מפקידי המכס ובקרת הגבולות. טופס המכס מחייב שכל מבקר הנכנס לארה"ב יציין במפורש היכן הוא מתכוון לשהות. אם אינכם יודעים את התשובה, בקרת הדרכונים עשויה למנוע את הכניסה שלכם.

 

אוהל שקוף על החוף אוהל שקוף על החוף

 

הכנסת מזון (אפילו חטיפים מהטיסה): קניתם חטיף במטוס ושכחתם לאכול אותו, או ששמרתם חלק מהארוחה שלכם לאחר כך? עדיף שתצהירו על המזון הזה או שתזרקו אותו לפני שאתם יורדים מהמטוס. במידה שלא תצהירו על פריט מזון, אתם עשויים לחטוף קנס של 300 דולר לפחות. לא מדובר רק על מזון טרי, חייבים להצהיר גם על מזון מעובד. קרוב לוודאי שירשו לכם לשמור על המזון באריזות, אך תחויבו לזרוק את המזון הטרי. חשוב שתצהירו על הפריטים שבידיכם, כדי שפקיד המכס יוכל להחליט כיצד לפעול.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x