$
משפט

זה חבר? גנב מיליונים מקיבוץ שפיים ורכש וילה בקיסריה

יהודה דורון, ששימש כמנהל מערכות המידע של קיבוץ שפיים הורשע בגניבת 16.5 מיליון שקל. השופטת: "גרסתו הייתה כבושה, לא אמינה ומלאה בסתירות"

תומר גנון זוהר שחר לוי 09:5729.09.13

יהודה דורון, מי ששימש כמנהל מערכות המידע של קיבוץ שפיים, הורשע בגניבה של 16.5 מיליון שקל מכספי הקיבוץ. על פי כתב האישום בפרשה, דורון השתמש בין היתר בכספים לצורך רכישת וילה בקיסריה וקניות בחנויות יוקרה. שופטת בית משפט השלום בתל אביב, מיכל ברק-נבו, קבעה בהכרעת הדין כי גרסתו של דורון לאירועים הייתה "כבושה, לא אמינה ומלאה בסתירות".

 

השופטת הוסיפה כי: "לאורך כל הדרך זעק הנאשם את חפותו ועל העוול שנעשו לו ותפירת תיק. כה נחרצים היו דברי הנאשם עד שתחילה האמנתי שיש משהו בדבריו והקשבתי קשב רב. בדיעבד הנאשם הטביע את כולם במידע לא רלוונטי כדי שמרוב עצים לא יראו את היער. התביעה הוכיחה מעל כך ספק שעשה את המיוחס לו". 

 

יהודה דורון יהודה דורון צילום: עמית שעל

 

על פי כתב האישום, במועדים שונים בין 1996-1998 מעל דורון בכספי הקיבוץ, תוך שימוש בפנקסי הצ'קים שהיו בידו, בסכום של כ-2.8 מיליון שקל. סכום כל צ'ק שהפקיד לחשבונו הפרטי בבנק לאומי בהרצליה היה נמוך מ-20 אלף שקל, כך שלא נזקק לחתימתו של מורשה חתימה נוסף. 1.6 מיליון שקל מסכום המעילה שימשו לרכישת וילה בקיסריה. על מנת להסתיר את העובדה כי דורון ואישתו רכשו את הוילה בכספי הקיבוץ, אמר דורון לחברים ולבעלי תפקידים בקיבוץ כי היא נרכשה על ידו מכספו של בן דודו מארה"ב, אנדי בידרמן, ועבור בידרמן. בשל כך הורשע דורון גם בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות.

 

על פי אישום נוסף, בין השנים 1998-2002 ניהל קיבוץ שפיים חשבון נאמנות בבנק לאומי ברמת פולג, בנפרד משאר חשבונות הבנק בהם מוחזקים כספי הקיבוץ כאגודה שיתופית. חשבון הנאמנות נרשם על שמו של דורון, שהיה הבעלים ומורשה החתימה היחיד בו. על פי כתב האישום, דורון מעל בסכום של 13.6 מיליון שקל בחשבון זה. בין היתר, הוא העביר במרמה 5.5 מיליון שקל לחשבונה של אישתו קתרינה, בהתאם להחלטותיו וצרכיו. דורון הורשע בגין אישום זה בגניבה, מרמה והפרת אמונים. אישתו קתרינה הורשעה בסיוע לגניבה.

 

את המדינה ייצגו עו"ד ירון גולומב ואלעד פנחס מפרקליטות מחוז ת"א מיסוי וכלכלה. את יהודה וקתרינה דורון ייצג עורך הדין דורון רוזנברג.

 

עו"ד זוהר לנדה, ממשרד ברנע ושות', מסר מטעם קיבוץ שפיים: "אנו מכבדים את הכרעת בית המשפט. פרשת המעילה בקיבוץ הייתה פרשה שהשפיעה על החיים הקהילתיים בקיבוץ שפיים בעשור האחרון. מאז נחשפה פרשת המעילה בכספי חברי הקיבוץ פעלנו במישור הקהילתי והאזרחי על מנת להשיב את הכספים שנלקחו שלא כדין לרשות החברים. אנחנו מקווים, כי הכרעת הדין שניתנה היום תאפשר לחברי הקיבוץ לחזור ביתר שאת לשגרת העשייה והיצירה".

 

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x