$
תיירות

אל על קרקעה טיסות לאילת בגלל שינוי במסלול התעופה

החברה ביטלה את טיסותיה לעיר בשעות היום, בטענה שהמסלול לא בטיחותי. ישראייר וארקיע טסו כרגיל. מנכ"ל אל על שקדי: הסיבה היחידה לצעד – בטיחות הנוסעים

גיל קליאן 14:4010.09.13

אל על הודיעה היום על ביטול טיסותיה במטוסי סילון לאילת בשעות היום מסיבות בטיחותיות. לעומת זאת, ארקיע וישראייר בחרו להמשיך בטיסות כרגיל.

 

אל על ביטלה את שתי הטיסות היומיות שלה אתמול, בטענה שתקנות חדשות של רשות התעופה האזרחית מסכנות את בטיחות הטיסה. אל על טוענת כי השינוי במסלול הטיסה בשעות היום, שאינו תקף בלילה, בוצע בחופזה, וכי בקשות החברה לקבלת נתונים על הבדיקות והערכות הסיכונים לא נענו על ידי רשות התעופה האזרחית. לטענת אל אל, השינוי בוצע בערב ראש השנה, כאשר לחברה נותר כשבוע בלבד להיערך לכך.

 

מטוס אל על באילת (ארכיון) מטוס אל על באילת (ארכיון) צילום: סיוון פרג'

 

הסיבה להחלטת הרשות האזרחית היא היא הצבת סוללת כיפת ברזל בעיר אילת, שהצליחה ליירט בצורה מוצלחת בינתיים את טיסות אל על לעיר. חלק מהשינוי גרם גם לביטול טיסות חברות התעופה הזרות לעיר במטוסי סילון בשעות היום.

 

שינוי המתווה גרם גם לביטול טיסות חברות התעופה הזרות לעיר במטוסי סילון בשעות היום. לעומת זאת ארקיע וישראייר בחרו להמשיך בטיסות כרגיל. בארקיע וישראייר לא הגיבו רשמית לשאלה מדוע החליטו להשאיר את הטיסות על כנן. גורמים נוספים בענף התעופה סיפרו כי אין כל בעיה בטיחותית במתווה הטיסות החדש. לדבריה, הטיסות תואמו עם כל החברות זמן רב מראש, ולא ברור מדוע אל על נקטה בצעד כל כך חריף. להערכת הגורמים, ההחלטה נובעת מחילוקי דעות אחרים של אל על עם הרשות האזרחית, ומרצון "לעשות שרירים" מול הרגולטור.

 

בתגובה לטענות אמר ל"כלכליסט" מנכ"ל אל על אליעזר שקדי: "הדבר היחיד שקשור לנושא הזה הוא בטיחות הנוסעים. כל ניסיון לשייך את זה לנושאים אחרים הוא מניפולציה לא רלוונטית".

 

באל על הבטיחו לפצות את הנוסעים שטיסותיהם בוטלו. אתמול לא ידעו בחברה להעריך את עלויות הפיצוי, אך ההערכה היא שמדובר באובדן הכנסות של מאות אלפי שקלים.

 

מרשות התעופה האזרחית נמסר כי מנהל הרשות גיורא רום הודיע למנכ"ל אל על אליעזר שקדי כי הרשות נקטה בכל הצעדים המתבקשים כדי להבטיח את בטיחות הטיסה לאילת. רום מתח ביקורת על הודעת אל על שיש בידה "ממצאים שאינם מותירים מקום לספק ביחס לסיכונים הגלומים במתווה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x