$
אקדמיה

יו"ר התאחדות הסטודנטים מבקש מפרס להתערב בעניין המכללות הטכנולוגיות

לפני כחודש סירב לפיד לבקשתם של המכללות הטכנולוגיות לתקציב חירום של 80 מיליון שקל. אורי רשטיק לנשיא: "אני פונה אליך כמי ששם בראש מעייניו, כחזון ומטרה עליונה, את קידום המדע והטכנולוגיה"

חן פונדק 17:4603.09.13

לאחר שכשלו המאמצים של פורום המכללות הטכנולוגיות מול שר האוצר יאיר לפיד, פנה יו"ר התאחדות הסטודנטים אורי רשטיק לנשיא המדינה שמעון פרס בבקשה לפגישה נושא.

"אני פונה אליך כמי ששם בראש מעייניו, כחזון ומטרה עליונה, את קידום המדע והטכנולוגיה. כפי שציינת רק לאחרונה- באמצעות הטכנולוגיה אנו מייצרים מציאות חדשה במדינת ישראל ובעולם כולו. לצערנו, למרות החשיבות המיוחסת לנושא ולמרות הצהרות אוהדות של שרי האוצר והכלכלה בדבר הצורך להפוך את ההשכלה הטכנולוגית מבן חורג לבן בכור, ובדבר החשיבות בהעצמת עשור החינוך ופיתוח המדע והטכנולוגיה, מערכת ההשכלה הטכנולוגית טרם הצליחה לקבל תשובות ברורות מממשלת ישראל", כתב רשטיק.

 

שר הכלכלה נפתלי בנט (מימין) ושר האוצר יאיר לפיד שר הכלכלה נפתלי בנט (מימין) ושר האוצר יאיר לפיד צילום: אלכס קולומויסקי

 

לפני כחודש סירב לפיד לבקשתם של המכללות הטכנולוגיות לתקציב חירום של 80 מיליון שקל, והסביר להם כי הפתרון למשבר הוא בהמשך מו"מ מול משרד האוצר ומשרד הכלכלה: "לצערי בקשתכם להקצאת תוספת תקציבית בסך 80 מיליון שקל, קרי דרישה להגדלת תקציב המכללות ב-60%, אינה מתיישבת עם המציאות הפיסקאלית הקיימת ואינה דרישה ריאלית. אני סבור כי כדי להסדיר את הסוגיה עליכם לשבת עם נציגי משרדי ומשרד הכלכלה ולהגיע הסדר ארוך טווח, אשר יכלול יישום של דרישתכם לקביעת גודל מינימאלי של מכללות, לצד הפחתת הבירוקרטיה הממשלתית, המשך יישום מודל תקצוב על פי דיפלומות והסדרה תקציבית רב שנתית שתכלול תוספת משאבים צנועה אשר תיקבע בהתאם למגבלות התקציביות", כתב לפיד לפורום המכללות הטכנולוגיות.

 

רשטיק שלח מכתב גם ללפיד ולשר הכלכלה נפתלי בנט: "הנהגת הסטודנטים הארצית מבקשת להביע תמיכתה במאבקם של הסטודנטים והסגל במכללות הטכנולוגיות להצלת ההשכלה הטכנולוגית בישראל. לאחר שנים של 'ייבוש' תקציבי הגיעו המכללות הטכנולוגיות והסטודנטים בהן למצב של 'להיות או לחדול'. במצב הנוכחי, ללא תקצוב מיידי, שנת הלימודים הקרובה במוסדות הטכנולוגיים לא תוכל להיפתח. באופן אבסורדי רק 21 אלף סטודנטים מתוך למעלה מ-300 אלף הסטודנטים בישראל, משתייכים להשכלה הטכנולוגית, וזאת על אף שתרומתם של מקצועות אלה לתעשייה ולמשק הישראלי היא עצומה. לפיכך, אנו רואים לעצמנו חובה להיאבק את מאבקם של חברינו הסטודנטים במכללות הטכנולוגיות", כתב רשטיק.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x