$
הוועידה הכלכלית הלאומית 2013
גג כתבה הוועידה הכלכלית

רוצים להבין מה דפוק במערכת הבריאות? צפו באגדת הילדים שחיבר פרופ' גבי ברבש

לדברי מנכ"ל איכילוב הפתרון למצוקת מערכת הבריאות הציבורית הוא החזרת שרותי הרפואה הפרטית לבתי החולים הציבוריים. את טיעוניו הסביר במצגת מצויירת פרי עטו

מיקי פלד 16:5428.08.13

מנכ"ל איכילוב, פרופ' גבי ברבש, ריענן את הוועידה הכלכלית הלאומית של כלכליסט בהציגו "אגדת ילדים" שחיבר אודות מצבה של מערכת הבריאות בישראל.

 

לצפייה באגדה שהכין פרופ' ברבש, לחצו כאן 

 

אגדת הילידים של פרופ' גבי ברבש אגדת הילידים של פרופ' גבי ברבש

 

בדבריו בוועידה אמר מנכ"ל בית החולים איכילוב כי: "הכנסה של שירותי רפואה פרטיים (שר"פ) לבתי החולים הממשלתיים היא הפתרון למצוקה התקציבית. הכנסה של שירותי הרפואה הפרטיים לבתי החולים הממשלתיים רק תעזור לחזק את השירות שניתן לחולים במסלול הציבורי, החינמי".

  


 

לדברי ברבש, עד 2001 שירות כזה ניתן באיכילוב ובתי החולים הממשלתיים האחרים, אך בשם השיוויון הפסיקו את השר"פ מחד, אך המשיכו לאפשר לקופות החולים ולחברות הביטוח למכור ביטוחים פרטיים, מה שהוביל לאבסורד בו, מצד אחד הקטינו את הכנסות בתי החולים הממשלתיים בשם השיוויון ומאידך הגדילו את אי השיוויון בשל התחזקות המערכת הפרטית כמו אסותא על חשבון זו הציבורית. ברבש יעיד מחר (ה') בפני ועדה בראשות שרת הבריאות, יעל גרמן, ושם, הוא אומר, יסביר כי רק הכנסה של שירותי רפואה פרטיים לבתי החולים יאפשר לו להכניס מספיק כסף כדי למנוע בריחה של רופאים למערכת הפרטית ואת המשך הפגיעה במערכת הציבורית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x