שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

בית המשפט אישר: בטר פלייס תימכר לצחי מרקור ב-11 מיליון שקל

עסקת המכירה לידי סאנרייז, בראשות יוסף אברמוביץ', בוטלה בהסכמה; חניוני הצלחה של מרקור תפעיל עד 15 תחנות טעינה, ותעסיק מיידית לפחות 30 עובדים

זוהר שחר לוי ותומר הדר 19:0625.08.13

בית המשפט אישר היום (א') את מכירת בטר פלייס לידי חניוני הצלחה בבעלות צחי מרקור תמורת 11מיליון שקל; עסקת המכירה לידי סאנרייז, בראשות יוסף אברמוביץ', בוטלה בהסכמה, לאחר שהקבוצה לא עמדה במועדי התשלומים.

 

בכך, ניצלה בטר פלייס מהפסקת פעילותה לחלוטין, כפי שביקשו המנהלים המיוחדים, עוה"ד סיגל רוזן-רכב ושאול קוטלר בטרם הוגשה הצעתה הנוכחית של חניוני הצלחה. השופט אילן שילה אישר את המכירה, לאור תמיכת הכנ"ר.

 

חניוני הצלחה, כך לפי ההצעה, תפעיל עד 15 תחנות טעינה מתוך 37 התחנות, ותעסיק מיידית לפחות 30 עובדים לאחר שכבר כיום היא מעסיקה כמה מעובדי הקבוצה. עבור הפעילות תשלם חניוני הצלחה מינימום של 8 מיליון שקל ובהתאם לרווחים עשוי מחיר התמורה להגיע עד 45 מיליון. פרט לכך תשלם החברה עוד 2 מיליון שקל עבור הפעילות השוטפת.

 

 

המפרקים, סיגל רוזן-רכב ושאול קוטלר המפרקים, סיגל רוזן-רכב ושאול קוטלר צילום: עמית שעל

 

בא כוח העובדים, עו"ד אופיר רונן, בירך על החלטת בית המשפט המבטיחה את המשך הפעילות של מיזם המכוניות החשמליות והעסקת כ-40 עובדים ומקווה שהחברה תעלה על דרך חדשה ומוצלחת.

 

בשבוע שעבר פנו המנהלים המיוחדים של בטר פלייס, עוה"ד סיגל רוזן-רכב ושאול קוטלר לבית המשפט המחוזי מרכז ודרשו לקבוע דיון דחוף במסגרתו יבוטל הסכם המכירה לסאנרייז. המנהלים המיוחדים, שטענו כי סאנרייז אינה עומדת בהעברת התשלומים לפי ההסכם דרשו עוד כי 1.9 מיליון השקל שהעבירו עד כה המשקיעים - יחולטו.

 

לפי המנהלים המיוחדים, רוכשיה של בטר פלייס לא העבירו את התשלום הראשון, 3.5 מיליון שקל, תמורת רכישת פעילות הקבוצה "גם במועד הנדחה", ולדבריהם נציגי סאנרייז מסרו להם כי אין בכוונתם לבצע את התשלום. "מדובר", אמרו המנהלים, "הן בהפרה של החלטה שיפוטית והן בהפרה יסודית (נוספת) של הסכם המכר".

 

בעקבות הודעת המנהלים המיוחדים, כינס היום שופט בית המשפט המחוזי, אילן שילה, דיון דחוף. "אני רוצה להודות לבית המשפט ולמנהלים המיוחדים", אמר אברמוביץ' במהלך הדיון, "על הכבוד ועל הנטל לנסות ולהציל את החלום והחברה ולשנות את המודל העסקי כדי שנוכל להמשיך".

 

אברמוביץ' הוסיף: "היה לי הכבוד להיות בין הראשונים בתחום האנרגיה הסולארית, כשהגיעה ההזדמנות הזאת רציתי לעזור לנהגים ולעמותה. ראינו הזדמנות ואנחנו מתכוונים עוד לעשות. לקחנו הבטחות, רובן קיימנו. זה יום עצוב".

 

יוסף אברמוביץ' יוסף אברמוביץ' צילום: אלכס קולומויסקי

 

לדברי אברמוביץ', המנהלים המיוחדים של בטר פלייס הפרו את ההבטחות כלפיהם והציגו בפניהם מצגי שווא, כך למשל לגבי אישור ייבוא ומכירה של 350 רכבי בטר פלייס הנמצאים במחסניה בישראל ובטורקיה - רכבים שהיו אמורים להזרים לקופתה של סאנרייז תזרים מזומנים. כשנשאל על ידי השופט שילה כמה השקיע עד כה "מכיסו" במיזם, השיב אברמוביץ': "מהכיס שלי 50-100 אלף שקל, אבל 5 מיליון שקל אני חייב באופן אישי, כערב, למשקיעים". 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x