שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

עכשיו זה סופי: השופטת אלשיך פורשת אחרי החגים

כבר בחודש אפריל מונה השופט איתן אורנשטיין כמחליפה של השופטת אלשיך כשופט הפירוקים הבכיר, אך היא ממשיכה לטפל לסירוגין בחלק מהתיקים. עו"ד אפי נוה בתגובה: "מוטב מאוחר מאשר אף פעם"

ענת רואה 13:1313.08.13

בתום חודשים ארוכים של שמועות שנפוצו על פרישתה של השופטת ורדה אלשיך, עכשיו זה רשמי: שופטת הפירוקים תפרוש באופן סופי מתפקידה בחודש נובמבר הקרוב, ובכך הוקדמה פרישתה לעומת מועד יציאתה לגמלאות, שאמור היה לחול רק באוגוסט 2014. דוברת בתי המשפט אישרה את הדברים.

בינואר 2012 נחשפה ב"כלכליסט" פרשת הפרוטוקול המשופץ, במסגרתו הכניסה השופטת אלשיך 35 תיקונים בפרוטוקול דיון שהתקיים בפניה, ולאחר מכן שיגרה את הפרוטוקול שתוקן כתלונה רשמית נגד עו"ד רפאל ארגז שנכח בדיון. עו"ד ארגז, שקיבל בסמוך לאחר הדיון עותק מהפרוטוקול במזכירות ועמד על ההבדלים בין שתי הגרסאות, הגיש באמצעות ועד מחוז תל אביב בלשכה תלונה נגד אלשיך לנציב תלונות הציבור על השופטים, שופט ביהמ"ש העליון בדימוס אליעזר גולדברג. הוא קבע לפני שנה כי התלונה מוצדקת.

 

ורדה אלשיך. יציאתה לגמלאות הוקדמה ורדה אלשיך. יציאתה לגמלאות הוקדמה צילום: אלכס קולומויסקי

 

בעקבות החלטת הנציב, פתחו ראשי 5 המחוזות בלשכה במאבק להדחתה של השופטת אלשיך מתפקידה ודרשו מנשיא ביהמ"ש העליון לחייב אותה לפרוש. הנשיא גרוניס מצידו פרסם החלטה, בה קבע כי הנציב לא כתב בהחלטתו שיש לנקוט בצעדים משמעתיים נגד אלשיך וציין כי היא כבר התפטרה מתפקידה כיו"ר נציבות השופטים.

 

בספטמבר 2012 זימן שר המשפטים הקודם, פרופ' יעקב נאמן, את 5 ראשי המחוזות, ראש הלשכה ואת השופטת אלשיך ללשכתו בניסיון לגבש פשרה ובמהלך הפגישה נסוגו ראשי המחוזות מכל דרישותיהם. ב"כלכליסט" נחשף אז שנסיגתם היתה בעקבות מסר שהעביר לשניים מהם מנכ"ל משרד המשפטים ד"ר גיא רוטקופף לפיו השופטת אלשיך צפויה ממילא לפרוש בתוך חודשים ספורים ועד סוף 2012.

 

בסופו של דבר שנת 2012 הסתיימה ואלשיך לא פרשה, אך מאז חודש אפריל השנה מכהנת אלשיך בתפקידה רק באופן חלקי, כשבמשך מספר חודשים שהתה בחופשת שבתון. השופט איתן אורנשטיין התמנה באופן רשמי כשופט הפירוקים הבכיר וכן מחליפה של אלשיך בטיפול בתיקה בהיעדרה. לפני כחודש וחצי חזרה אלשיך מהשבתון.

 

עו"ד אפי נוה העומד בראש פורום המחוזות מסר בתגובה: "מוטב מאוחר מאשר לעולם לא. השופטת אלשיך היא בעלת זכויות רבות במשפט, אך התעקשותה לאחוז בקרנות המזבח לאחר שהתבררו מעשיה בפרשת הפרוטוקול ששיפצה, ונוכח ממצאי נציב התלונות על שופטים, היוותה כתם כבד על המערכת המשפטית. אנו מאחלים לאלשיך הצלחה בכל אשר תפנה. אכן היה מצג לפיו השופטת אלשיך תפרוש עוד קודם לכן".

 

דוברת בתי המשפט לא מסרה תגובה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x