$
משפט

עובד של טבע: "נפגעתי בתאונת עבודה אבל במפעל הורו לי לחזור מיד לעבודה"

העובד שנפגע מדלתות מעלית שנסגרו עליו עבר שני ניתוחים ונקבעה לו נכות בשיעור של כ-30%. לפי התביעה, העובד קיבל הוראה מקצין הבטיחות לשוב מיד לעבודה תוך שהוא מבהיר כי לא מדובר בתאונת עבודה. טבע: "כשנקבל את התביעה נגיב בהתאם"

זוהר שחר לוי 14:2507.08.13

בתביעה שהוגשה השבוע לבית משפט השלום בכפר סבא, באמצעות עו"ד אייל מיכאלי ממשרד פרץ-פרידמן, מיכאלי, טוען עובד של טבע כי חברת התרופות סירבה להכיר בתאונה שעבר במפעל כתאונת עבודה, אילצה אותו לחזור לעבודה מיד ולמעשה היא אחראית לנזקיו.

מפעל של טבע מפעל של טבע צילום: יריב כץ

 

לפי העובד, שעבד בקו אריזה במפעל החברה בכפר סבא, הוא נפגע מדלתות מעלית שנסגרו עליו ובהוראת חובש נשלח במונית לבית החולים מאיר מלווה בעובד נוסף. אולם לגרסת התביעה, עוד בטרם קיבל טיפול רפואי, קיבל העובד הוראה מקצין הבטיחות של טבע לחזור לעבודה כשהוא מבהיר כי לא מדובר בתאונת עבודה. עוד נאמר לעובד, כך לטענתו, כי במידה ויקבל טיפול רפואי בחדר המיון, הוצאות הטיפול יחולו עליו.

 

בעקבות התאונה עבר העובד שני ניתוחים וטיפולים פיזיותראפיים ולגרסתו נותר עם כאבים ומגבלות בשתי הכתפיים ונקבעה לו נכות בשיעור של כ-30%. בתביעה טוען העובד לאחריותה של טבע, כמעסיקתו, לנזקים שנגרמו לו ומציין כי הביטוח הלאומי הכיר בתאונה כתאונת עבודה.

 

תגובת טבע: "טבע טרם קיבלה את התביעה לידיה ולפיכך אינה יכולה להגיב. כשתקבלו תלמד אותו ותגיב בהתאם. יחד עם זאת, יודגש כי טבע מקפידה על בטיחות ורווחת עובדיה ומועסקיה בהתאם להוראות החוק".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x