$
משפט

כתב אישום בכפוף לשימוע נגד ראש עיריית נשר על עבירות בנייה

על פי כתב האישום, בנו דוד עמר ואשתו בית בן 3 קומות למרות שההיתר היה לבית בן 2 קומות. כמו כן הם בנו שטחי שירות מעבר למה שהותר להם

תומר גנון, זוהר שחר לוי ודותן לוי 10:4514.07.13

המחלקה לאכיפת דיני מקרקעין בפרקליטות המדינה הודיעה לראש עיריית נשר, דוד עמר, ולרעייתו על כוונתה להגיש נגדם כתבי אישום בכפוף לשימוע בגין עבירות תכנון ובנייה שביצעו בביתם בנשר.

 

על פי המיוחס להם בטיוטת כתב האישום, בנו השניים, בלא היתר ובניגוד לתוכנית, בית מגורים חד משפחתי בן 3 קומות מגורים בשטח עיקרי של כ-341.36 מ"ר, המהווים כ-81.67% משטח המקרקעין. זאת, אף שעל פי ההיתר מ"הוועדה המקומית המרחבית לתכנון ולבנייה – מורדות הכרמל", בה חבר עמר מתוקף תפקידו, הם היו רשאים לבנות בית מגורים בן 2 קומות מגורים מעל קומת העמודים, בשטח עיקרי של כ- 190.78 מ"ר, שהם 45.64% משטח המקרקעין בלבד. כן בנו בני הזוג עמר שטחי שירות מעבר לאלו שהותרו בהיתר.  

 

דוד עמר, ראש עיריית נשר (ארכיון) דוד עמר, ראש עיריית נשר (ארכיון) צילום: גיל נחושתן

 

בפרקליטות טוענים כי במהלך כל השנים עושים בני הזוג שימושים שונים בתוספות אשר נבנו בלא היתר, ובכלל זה, שימוש לצורך יחידת מגורים נפרדת לבתם, חדר מגורים ופינת אוכל, מטבח נוסף ומחסנים. עמר ואישתו הגישו לאחרונה, בהסתמך על תוכנית חדשה מיום 16.12.12, בקשה לקבלת היתר. בפרקליטות טוענים כי הבקשה אינה מכשירה כדין את כל הבנייה האמורה.

 

התיק נחקר על ידי היחידה הארצית לפיקוח על הבנייה במשרד הפנים, ומנוהל על ידי עו"ד סרגי מורין, בליווי המחלקה לאכיפת דיני מקרקעין בפרקליטות המדינה.

 

מדוד עמר לא נמסרה תגובה. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x