$
משפט

קרב הירושה על נכסי ישיבת פוניבז': המחוזי סירב להדיח את הבוררים

בית המשפט דחה את בקשת בנו של הרב המנוח אברהם כהנמן לפסילת הבוררים בתיק הירושה, למרות טענתו כי אין לו אמון בהם. השופטת יהודית שבח: "בעלי הדין גדולים בתורה אך אינם נוהגים זה בזה בכבוד"

זוהר שחר לוי 09:1209.07.13

המחוזי בתל אביב סיים השבוע, לפחות לבינתיים, את הסכסוך הדרמטי בין מנהיגי ישיבת פוניבז' כשקבע שהבוררות לא תבוטל ושהבוררים שנבחרו לא יועברו מתפקידם. "בעלי הדין גדולים בתורה אך אינם נוהגים זה בזה בכבוד ולא נתברכו במידותיו של אהרון הכהן שאהב שלום ורדף שלום", כתבה השופטת יהודית שבח.

 

 

ישיבת פוניבז. קרב ירושה חוזר לבוררות ישיבת פוניבז. קרב ירושה חוזר לבוררות צילום: יריב כץ

 

הסכסוך בישיבת פוניבז' מבני ברק, שנחשבת ל"אוקספורד של הישיבות", נמשך כ־15 שנה מאז שמנהיג הישיבה הרב אברהם כהנמן הלך לעולמו וקרב ירושה אכזרי ניצת בין בנו, הרב אליעזר כהנמן, לבין הגיס הרב שמואל מרקוביץ.

 

בינואר הגיע הסכסוך על נכסי הישיבה למחוזי כשהרב כהנמן, באמצעות עו"ד עורכי הדין רון ברקמן, שמואל פלגר ונתנאל פריד ממשרד ברקמן וקסלר בלום ושות', ביקש להדיח את הבוררים. בין הצדדים כבר נחתם שטר בוררות ב־1999. פסק הבורר שניתן שנה לאחר מכן לא הביא לסיום הסכסוך. כהנמן טען שהבוררים, הרבנים חיים גדליה צימבליסט ומאיר הייזלר, עשו יד אחת עם הרב מרקוביץ. מנגד, טען מרקוביץ באמצעות עוה"ד מרדכי בייץ ובעז פייל מיגאל ארנון ושות' ועו"ד צבי אגמון ממשרד אגמון ושות', שכהנמן הוא שמתחמק מהבוררות ופועל "בשיטתיות בניגוד לפסק הבוררות".

 

עורכי דינו של כהנמן בתגובה: "הרב קיבל בהפתעה את ההחלטה. למרשנו אין אמון בבוררים והוא שוקל את צעדיו, לרבות ערעור, בין היתר משום שבית המשפט לא אפשר לזמן עדים רלבנטיים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x