• תפריט
משפט

שלושה אחים חשודים בהשתלטות על קרקעות ללא אישור וללא דיווח לרשות המסים

על פי החשד, בנו השלושה בניינים בענתה החדשה ובבית חנינא ומכרו את הדירות לתושבים ערבים תושבי מזרח ירושלים. בדרך זו העלימו מסים במיליוני שקלים

הדר קנה 16:0604.07.13

שלושה אחים משועפט: עבדאללה, אחמד ושרחביל עלקם (עלי) נעצרו השבוע בחשד שהשתלטו על קרקעות מדינה במזרח ירושלים ובמשך שנים בנו עליהן בניינים רבי קומות ללא אישורים וללא דיווח לרשויות המס. על פי בקשת המעצר בצורה זו העלימו מסים במיליוני שקלים. הבוקר הוארך בשנית מעצרם של שני אחים: עבדאללה ושרחביל ואילו האח השלישי, אחמד עלי (עלקם), שוחרר בתנאים מגבילים. חקירתם של שני האחים האחרים נמשכת וברשות המסים אומרים כי צפויים מעצרים נוספים בפרשה.

 

ארכיון ארכיון צילום: בלומברג

 

המעצרים נערכו בעקבות פעילות משותפת שערך מפלג המיעוטים ביחידה המרכזית במחוז ירושלים יחד עם פקיד שומה חקירות ירושלים והדרום, משרד פקיד שומה ירושלים 2 ומשרד מיסוי מקרקעין ירושלים, בסיוע לוחמי מג"ב. במהלך הפעילות נעצרו האחים, תושבי מחנה פליטים שועפט, בחשד שהשתלטו על קרקעות מדינה בצפון ירושלים, ענתה החדשה ובית חנינא ובמשך שנים בנו עליהן בניינים ומכרו את הדירות לתושבים ערבים תושבי מזרח העיר. על פי החשד 120 דירות בענתה החדשה ו-22 דירות בבית חנינא, אשר נבנו ללא אישורים וללא דיווח לרשות המסים ובכך מנעו מקופת המדינה מסים בשווי מיליוני שקלים.

 

מהחקירה עולה כי לשניים מן האחים – אחמד ועבדאללה – אין כלל תיק במס ההכנסה. ברשות המסים מדגישים כי כל האחים הם אזרחי ישראל בעלי תעודת זהות כחולה וככאלה, מחוייבים ככל אזרח ישראלי אחר לדווח על מלוא היקף הכנסותיהם, בין אם נצברו בשטחי ישראל ובין אם מחוצה לה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x