$
בארץ

ההסתדרות הכריזה על הקמת הוועד במחסני חשמל ; באלקטרה לא מכירים במהלך

ההסתדרות הצליחה לגייס חתימות של מחצית מעובדי רשת מחסני חשמל והכריזה אתמול על הקמת ועד. אלקטרה ממשיכה בסירובה להכיר בו גם לאחר שבית הדין הארצי לעבודה אישר לעובדיה את הקמתו

מיקי פלד 19:1927.06.13

ההסתדרות הודיעה אתמול כי הקימה ועד עובדים ברשת מחסני חשמל של אלקטרה צריכה לאחר שמחצית מעובדי הרשת חתמו להסתדרות. מדובר בצעד נוסף לקראת סופו של מאבק ארוך בין ההסתדרות להנהלת חברת אלקטרה שבשליטת גרשון זלקינד.

 

המאבק שהחל לפני שנתיים הגיע עד בית הדין הארצי לעבודה שפסק בתחילת השנה פסיקה שאיפשרה לעובדי הרשת להקים ועד בנפרד לעובדי שתי הרשתות האחרות של אלקטרה, ביג סנסור ושקם אלקטריק. אלקטרה הגישה בג"ץ נגד ההחלטה.

 

 

רשת מחסני חשמל. מחצית מהעובדים חתמו על הצטרפות לועד רשת מחסני חשמל. מחצית מהעובדים חתמו על הצטרפות לועד צילום: יריב כץ

 

יו"ר ועד עובדי מחסני חשמל, תומר כובשי, אמר כי "אנו שמחים על תמיכת העובדים במשך כל תקופת המאבק בביה"ד. אני קורא להנהלה לשבת איתנו למשא ומתן ולהסדיר את תנאי העסקתנו".

 

עם זאת, באלקטרה כבר הודיעו כי הם אינם מקבלים את ההכרזה. מהחברה נמסר היום כי יש לחכות להכרעת בג"ץ בנושא, והוסיפו כי: "פנייתה של ההסתדרות מהווה ניסיון שאינו ראוי לעקוף את החלטתו של בית הדין הארצי לעבודה, אשר קבע כי שאלת כשרות הייצוגיות של ההסתדרות תוכרע בבית הדין האזורי, שעוד לא נדונה".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x