$
משפט

ראש עיריית נצרת עילית וסגנו הואשמו בלקיחת שוחד

לפי כתב האישום, שמעון גפסו ועדי ברקו גרמו לפיטוריה של גרושתו של סמיון ברון, חבר מועצת העיר מטעם קדימה, משום שלא הסכים לעזוב את תפקידו

יצחק דנון 14:5118.06.13
שמעון גפסו ראש עיריית נצרת עילית וסגנו עדי ברקו יו"ר הדירקטוריון של החברה לפיתוח נצרת עילית הואשמו היום במחוזי בנצרת בעבירה של לקיחת שוחד. בכתב האישום נטען כי במהלך המגעים להקמת הקואליצה לאחר בחירתו של גפסו לראשות העיר, קיבל סמיון ברון, חבר מועצת העיר מטעם סיעת קדימה, פניות מגורמים שונים במסגרתן הוצע לו להצטרף לקואליציה או להתפטר מתפקידו כחבר מועצת העיר.

 

באישום נאמר כי הובהר לברון כי אם לא יעשה כן, עשויה דורה ברן גרושתו ואם ילדיו להיות מפוטרת מעבודתה כמנהלת משמרת ומנהלת אירועים בקאנטרי בנצרת עילית. הקאנטרי הופעל על ידי החברה הכלכלית לפיתוח נצרת עילית. סמיון ברון לא הצטרף לקואליציה.

 

שמעון גפסו (ארכיון) שמעון גפסו (ארכיון) צילום: אוראל כהן

 

בחודשים שלאחר הבחירות, הנחו גפסו וברקו את ליליאן זאווי, מנכ"לית החברה הכלכלית, להכין רשימה של עובדים המועמדים לפיטורים. גפסו וברקו הכלילו את דורה ברן ברשימה במקום עובד אחר שהופיע, ובניגוד לעמדתה של ליליאן זאווי. משנודע לסמיון ברון אודות הכוונה לפטר את גרושתו ועל כך שהיא זומנה לשימוע לקראת פיטורין, הוא פנה לברקו ונפגש עימו 3 פעמים במלון "פלאזה" בעיר.

 

במסגרת הפגישות הללו, הודיע סמיון לברקו כי הוא מסכים להצעה שהוצעה לו בעבר להצטרף לקואליצה וזאת על מנת למנוע את פיטוריה של גרושתו. ברקו, בהסכמתו של גפסו, הודיעו כי האופציה של הצטרפותו לקואליציה אינה רלוונטית אולם באם יתפטר ממועצת העיר, עד ל-24 שעות טרם המועד שנקבע לשימוע לקראת פיטוריה של גרושתו, היא לא תפוטר מעבודתה בחברה הכלכלית.  

 

בשלב מסוים הודיע סמיון לברקו כי יגיש מכתב התפטרות ממועצת העיר עד למועד האמור, אך הוא לא עשה כן. השימוע נערך לגרושתו במועד שנקבע לכך ובו ביום התקבלה ההחלטה על פיטוריה. כעבור כשבוע נפגש ברון עם גפסו וברקו בלשכת ראש העיר, שב והציע להם כי יצטרף לקואליציה על מנת לבטל את פיטוריה של גרושתו, אך השניים דחו את הצעתו.

 

בכתב האישום נטען כי בהתנותם את המשך העסקתה של דורה ברן בחברה הכלכלית בהתפטרותו של סמיון מתפקידו כחבר מועצת העיר, מואשמים השניים בעבירה של לקיחת שוחד.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x