$
משפט

האם נכי צה"ל יקבלו השנה שירותי הבראה?

צו ביניים להקפאת מכרז לשירותי הבראה לנכי צה"ל שהגישה חברת קל נופש עשוי למנוע מהם לחלוטין את מימוש זכותם

זוהר שחר לוי 08:5710.06.13

האם נכי צה"ל יוכלו השנה לקבל שירותי הבראה ממשרד הביטחון? עתירה של קל נופש מאיימת לעכב את מתן השירות. קל נופש היתה ספקית הנופש של נכי צה"ל עבור משרד הביטחון בשנה החולפת, אולם במרץ פרסם המשרד מכרז חדש.

 

מדובר בשירותי הבראה לזכאים הסובלים מנכויות קשות, שהייה במלון לחולי אסתמה, טיפולים בחמי מרפא לנכים משותקים וכן הלאה. לטענת בא כוחה של קל נופש עו"ד אילן סופר, ועדת המכרזים החליטה שלא לבחור באף אחת מההצעות שהוגשו במכרז החדש בנימוק שאף אחת מהן לא עמדה בתנאי הסף, ונקבע תאריך למתן הצעות חדשות. בעקבות ההחלטה פנתה בשבוע שעבר קל נופש לבית המשפט לעניינים מינהליים בתל אביב ודרשה שיקבע כי היא הזוכה במכרז או שיבטלו לחלוטין. לפי קל נופש, פסילת הצעתה היא "קיצונית ובלתי סבירה ומגלמת עמידה דווקנית על פרטים טכניים העומדים בסטייה מזערית מדרישות המכרז".

 

עו"ד אילן סופר. "פסילה קיצונית ודווקנית" עו"ד אילן סופר. "פסילה קיצונית ודווקנית" צילום: אוראל כהן

 

לצד העתירה ביקשה חברת הנופש להוציא צו ביניים שימנע את המשך קיומו של המכרז ואף על פתיחה של תיבת המכרזים עד לדיון בעתירה. השופט קובי ורדי נעתר לבקשה, וגרם למדינה לפנות בבקשה דחופה לבית המשפט כדי שיצמצם את הצו ויאפשר לה לפתוח את תיבת המכרזים "כדי לנסות ולצמצם את הנזקים שייגרמו לנכי צה"ל שכלל אינם צד להליך זה". לפי עו"ד עדי בר־טל מפרקליטות תל אביב המייצגת את משרד הביטחון, העתירה משוללת כל בסיס ודינה להידחות, ואילו הצו הזמני פוגע בנכים. "כל עיכוב בהתקשרות עם זוכה במכרז משמעו קושי במימוש הזכאות של נכי אגף השיקום". דיון בעתירה צפוי להתקיים בשבוע הקרוב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x