שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

בית המשפט האריך ב-8 ימים את מעצרו של ראש עיריית חדרה

בבקשת המעצר שהוגשה לבית המשפט נכתב כי אביטן, על פי החשד, לקח שוחד בתמורה לקידום עניינם של קבלנים העובדים עם העירייה. בית המשפט האריך גם את מעצרם של אלי אביטן, אחיו של ראש העיר ושל חגית גולני, מנהלת החברה הכלכלית של חדרה

זוהר שחר לוי 18:4809.06.13

בית המשפט האריך בשמונה ימים את מעצרו של חיים אביטן, ראש עיריית חדרה, החשוד בעבירות של לקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים, הלבנת הון ועבירות מס.

 

היום בבוקר ערכה המשטרה פשיטה על עיריית חדרה ועצרה את ראש העיר. בחודשים האחרונים ניהלה היחידה לחקירות הונאה להב 433 חקירה סמויה, בשיתוף עם רשות המסים, שהתמקדה בבכירים בעיריית חדרה, ובהם ראש העירייה. עניינה של החקירה הוא חשד לביצוע עבירות שוחד, מרמה, הלבנת הון ומיסוי על ידי בכירים בעירייה ומעורבים נוספים

 

בבקשת המעצר שהגישה המשטרה לבית המשפט נכתב כי אביטן, על פי החשד, "לקח שוחד, בתמורה לקידום עניינם של קבלנים העובדים עם עיריית חדרה וגופים הקשורים לעירייה". בנוסף, חשוד אביטן "בקידום עסקיו של בנו והפקת טובות הנאה, במסגרת תפקידו כראש עיר". שי אביטן, בנו של ראש העיר, גם הוא עצור בפרשה.

 

 

חיים אביטן, ראש עירייה חדרה. הארכת מעצר חיים אביטן, ראש עירייה חדרה. הארכת מעצר צילום: אוראל כהן

 

לדברי נציג המשטרה, חשוד נוסף שנעצר "הפעיל את השפעתו" על אביטן לקידום עניינם של קבלנים אחרים, והכל בתמורה לשוחד". "ימי המעצר כלפי ראש העיר נשקלו בקפידה", הוסיף נציג המשטרה, "ואנחנו מבקשים תשעה ימים לצורך ביצוע פעולות חקירה".

 

פרופ' דוד ליבאי, המייצג את אביטן, ציין בדיון כי הוא לא מבקש זכות יתר לחשוד משום שהוא ראש עיר. "אני גם רוצה להזהיר", אמר, "שיחסית קל להציג אישומים, חשדות, כלפי ראש עיר מכהן. יש אנשים שיש להם אינטרס ברור לעשות זאת, יש אנשים שלא מצליחים בבחירות, או חוששים מהבחירות הקרובות, ואנחנו מתקרבים לבחירות הקרובות ומועמדותו של ראש העיר הוצהרה".

 

שופט בית משפט השלום בראשון לציון האריך בשמונה ימים גם את מעצרם של אלי אביטן, אחיו של ראש עיריית חדרה ושל חגית גולני, עורכת דין ומנהלת החברה הכלכלית חדרה, החשודים בלקיחת שוחד בתמורה לקידום עניינם של קבלנים ואנשי עסקים.

 

במהלך הדיון בעניינה של גולני ציין נציג המשטרה כי החשדות המיוחסים למעורבים שנעצרו היום כוללים עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, הלבנת הון ועבירות מס. "עניינה של פרשה זו", אמר, "הינה תופעה חמורה של ערעור אושיות השלטון על ידי גורמים עבריינים שקשורים לבכירים בשלטון המקומי, משפיעים עליהם ועל החלטותיהם ומנצלים אותם לקידום מטרותיהם. לפרשה זו חברו בכירים מעיריית חדרה בין היתר, מנכ"לית החברה הכלכלית, לחשוד נוסף גורם עבריין, המספק לקבלנים שעובדים מול עיריית חדרה והחברה הכלכלית וגופים אחרים בעניין, פלטרפורמה לתשלומי השוחד".

 

סנגורה של גולני, עו"ד בני כץ, ביקש לשחרר אותה לביתה. "אין אחד בעולם שיכול לומר שהיא עשתה לו רע", אמר, "למעט המתלונן שטען שלא מקבל מכרזים. כל סכום שבית המשפט יקבע יגוייס לכך שאם תפלוט חצי מילה מיותרת יכנס הכסף לקופת המדינה. זה בא לאזן את הסיטואציה המאוד חריגה ויכול לתת את השקט הנפשי לידון בלילה".

 

בדיון נוסף, בעניינו של אלי אביטן, אחיו של ראש עיריית חדרה המשמש כראש מנהלת בית אליעד ליד חדרה, טענה המשטרה כי החשד כלפיו הוא לקיחת שוחד בהיותו עובד ציבור. סנגורו של אביטן, עו"ד ששי גז, דרש בדיון כי המשטרה תחשוף פרטים נוספים. "הם צריכים לפרט", אמר, "ולא יכולים לכתוב 'שוחד'. העובדות שמהוות את העבירה לא סודיות. צריך לחשוף אותן כדי שאדם יתגונן".

 

שופט בית משפט השלום בראשון לציון, מנחם מזרחי קבע לגבי השניים כי "קיים חשד סביר לביצוע העבירות".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x