$
משפט

אושר הסכם פשרה סודי בין פנינה רוזנבלום לענבל אור

הסכסוך ביניהן היה סביב הסכם אופציה מ-2011 לפיו תמכור רוזנבלום את הווילה שלה בר"ג לאור תמורת 14.5 מיליון שקל ל-4 חודשים וזו שילמה עבוה חצי מיליון שקל. אור טענה שרוזנבלום לא עמדה בתנאי החוזה מבחינת רשויות המס ולכן ההסכם בטל

זוהר שחר לוי 18:4905.06.13
הסכם פשרה סודי שקיבל אישור של פסק דין מסיים את הסכסוך הארוך בין פנינה רוזנבלום לבין ענבל אור, כך עולה ממסמכים שהגישו השתיים לאחרונה לבית משפט השלום בתל אביב.

 

 

הסדר הפשרה הושג במהלך גישור שהתקיים במשך שנה וחצי בפני המגשר עו"ד שלמה כהן. במסמך שהגישו השתיים לאחרונה לשופט רחמים כהן מבית משפט השלום בתל אביב צוין כי הצדדים הגיעו וחתמו על הסדר פשרה מחוץ לכותלי בית המשפט. "הצדדים", כך נכתב, "הגיעו למסקנה כי מוטב להם כי פרטי הפשרה יוותרו חסויים ביניהם".

 

ענבל אור ענבל אור צילום: עמית שעל

 

מכוח הסדר הפשרה ביקשו באי כוחן כי בית המשפט יורה על דחיית התביעה ללא הוצאות וכן על החזרת הפקדונות שהופקדו במהלך ההליך. שופט השלום בתל אביב, רחמים כהן, נתן להסדר הגישור תוקף של פסק דין.

 

פנינה רוזנבלום פנינה רוזנבלום

 

הרקע לסכסוך בין רוזנבלום לאור הוא הסכם אופציה שנחתם ביניהן בפברואר 2011 לפיו תמכור רוזנבלום את הוילה שלה ברמת גן, ששימשה בעבר כסט הצילומים של הסדרה הבורר, לאשת הנדל"ן אור בתמורה ל-14.5 מיליון שקל לתקופה של 120 ימים. בתמורה לאופציה שילמה אור 500 אלף שקל ונרשמה הערת אזהרה על הקרקע. אולם לדברי אור, רוזנבלום לא עמדה בתנאי החוזה מבחינת רשויות המס ולכן ההסכם בטל. בעקבות העסקה הכושלת הגישה אור תביעה על מיליון וחצי שקל עבור הנזקים הכלכלים שספגה כמו גם הפגיעה במוניטין שלה. במקביל הוטלה הערת אזהרה על הקרקע על הנכס של רוזנבלום.

 

רוזנבלום טענה מנגד כי התקיימו כל התנאים למחיקת הערת האזהרה. לגרסתה, אור לא מימשה את זכות האופציה לקניית הנכס במועד ועל כן אין לה כל זכות במקרקעין. משכך, טענה, יש למחוק את הערת האזהרה ולה אין כל סיבה להשיב את אותם 500 אלף שקל שאור העבירה לה. "הותרת הערת האזהרה על כנה", הוסיפו עורכי דינה ברוריה לקנר וחגי כהן, "תסכל אפשרות של מכירת המקרקעין לצד שלישי והדבר יגרום לרוזנבלום לנזק עצום, העולה עשרות מונים על הדרישות הכספיות, המופרכות של אור". הערת האזהרה אכן הוסרה בהחלטת בית המשפט לאחר שרוזנבלום הפקידה 750 אלף שקל בקופת בית המשפט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x