$
מחפשי עבודה

הקריירה שלכם תקועה? שלוש דרכים להתקדם

הבוס שלכם מתעלם מכם בכל פעם שעולה אפשרות לקידום? אתם נשחקים בעבודה שאתם לא רוצים? תפסיקו להתאמץ ותנסו משהו שונה

סוכנויות הידיעות 13:5303.06.13

האם מתעלמים מכם בכל פעם שעולה אפשרות של קידום בעבודה? האם אתם נשחקים בעבודה שאתם חושבים שעליכם לעשות במקום לעשות את העבודה שאתם רוצים? האם אתם חושבים שחיי העבודה שלכם ישתפרו אם רק הבוס שלכם (מלאו את החסר) יבחין, יפרוש, יירגע, יתמקד, יתאפס על עצמו, יעזור, יפוטר?

 

אם התשובה שלכם לאחת מהשאלות הייתה חיובית, ההנחה הרווחת היא שאין לכם ברירה אלא לדבוק במה שיש ולהתאמץ יותר, אך זו ככל הנראה עצת הקריירה הגרועה ביותר שתקבלו. בוול סטריט ג'ורנל פרסמו שלוש דרכים שאמורות לסייע לכם לצאת מהקיפאון בקריירה – אותה נקודה שבה עבודה קשה מפסיקה לקדם אתכם:

 

1. תשלטו באמנות הגיוון

ייתכן והמומחיות שלכם בתחום אחד, כמו שליטה במצגות פאואר פוינט, הביאה אתכם עד הלום, אך בסופו של דבר כל מומחיות ממצה את עצמה. החדשות הטובות הן שהדרך לצאת מהתקיעות בעבודה היא גיוון. במאמץ קל תוכלו לחזק מיומנות חלשה. נסו לדוגמה לשפר את היכולות הקומיות שלכם כדי לחדד את השיחות שלכם עם עמיתים לעבודה או לקוחות. קחו חופשה מהקריירה ותיצמדו במשך יום לשף, לסוכן נדל"ן או ליצרן יין. החשיבה שלכם תשתנה מעט ותצליחו להתפרץ מעבר לתחושת הקיפאון בעבודה, ואולי אפילו תגלו כיצד נראה נתיב הקריירה מחוץ לתאגידים הגדולים.

 

מרגישים שאתם תקועים בעבודה? תנסו משהו שונה מרגישים שאתם תקועים בעבודה? תנסו משהו שונה צילום: שאטרסטוק

 

2. תלמדו לקחת צעד אחורה כדי להתקדם

מפתה אמנם לבחור בקידום שיעניק לכם העלאה של 5% בשכר או יעלה אתכם שלב נוסף בסולם הדרגות. אך כדאי להסתכל על התמונה לטווח הארוך. אם הקידום כולל יותר שעות, משימות כפויות טובה והדרך היחידה להתקדם משם היא שהבוס יזכה בלוטו ויפרוש, אולי כדאי שתנשמו עמוק לפני שתשיבו בחיוב. האישור שאתם מעניקים לעצמכם לוותר על קידום או לרדת בשכר כדי לעבור לחברה שמציעה הזדמנויות רבות יותר לצמיחה עשוי להתגלות כבחירה הטובה ביותר לקריירה שלכם בטווח הארוך. כפי שאומרים במטוסים: לעיתים דלת היציאה הקרובה ביותר היא מאחוריכם.

 

3. תמדדו שינוי לאורך זמן

ביומיום קשה לדעת אם חיי העבודה משתפרים או מחמירים. האם אתם מאושרים יותר בעבודה כיום בהשוואה לשנה שעברה או שרמת התסכול שלכם גברה? כתיבת יומן לגבי התחושות שלכם עשויה לעזור. אם אתם מזהים שהעבודה הנוכחית שלכם מתקרבת לאזור התסכול, מהלך הקריירה הגרוע ביותר שתוכלו לעשות הוא להשקיע את עשר השנים הבאות שלכם באותו המקום. תנסו לבחון בצורה אובייקטיבית את ההתקדמות שלכם, הבינו מה עבוד ומה לא פועל, ואז תקנו זאת או תתחילו לחפש אחר ההרפתקה הגדולה הבאה שלכם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x