שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

ראש אגף התקציבים החדש עשוי לא לטפל בחברת החשמל

בשל תפקידו הקודם כמנכ"ל שיכון ובינוי אנרגיות מתחדשות, צפוי אמיר לוי להידרש לתקופת צינון; בין השאר, פעל מול משרד האוצר להקצאת מכסות ייצור לתחנות כוח סולאריות ותרמו־סולאריות, ומול רשות החשמל לקביעת תעריפי ייצור

ליאור גוטמן 20:5001.06.13

בשבוע שחלף הכריז שר האוצר יאיר לפיד על מינויו של אמיר לוי לראש אגף התקציבים החדש במשרד. לוי, שכיהן בשנים האחרונות כמנכ"ל חברת שיכון ובינוי אנרגיות מתחדשות, צפוי להיכנס לתפקידו בשבועות הקרובים במקומו של גל הרשקוביץ. בשל תפקידו הקודם הוא צפוי להידרש לתקופה של צינון מלדון בתחומי האנרגיה.

 

חלק מהמשימות הבוערות שמונחות על שולחנו של לוי קשורות למשקי האנרגיה, החשמל והגז. בין הרפורמות החשובות שבהן יטפל האוצר ניתן למנות את סוגיית יצוא הגז מישראל והרפורמה בחברת החשמל. למרות הדחיפות לקדם את הנושאים, במשק האנרגיה הביעו חשש שלוי ייאלץ להימנע מעיסוק בתחומים אלו בשל תפקידו הקודם. ההערכה היא שהוא יידרש לתקופת צינון של שנה לפחות מלדון בתחומי האנרגיה.

 

אמיר לוי אמיר לוי

 

שיכון ובינוי אנרגיות מתחדשות היא החברה הישראלית היחידה שניגשה (יחד עם סימנס) למכרז הלאומי להקמת תחנת כוח תרמו־סולארית באשלים, פרויקט בשווי מיליארד דולר להפקת 110 מגה־ואט. בנוסף, רכשה החברה לפני כשנה וחצי את פעילות תחנות הכוח הסולאריות מחברת פז. כמו כן פעל לוי מול הרגולטור בתחומי הפקת החשמל וקביעת תעריפי הייצור.

אחד הנושאים שבהם לוי צפוי להתמודד במסגרת תפקידו החדש הוא השינוי הארגוני בחברת החשמל, מהלך שמשרד האוצר עשוי להוביל כבר השנה. בשבועות האחרונים חודשו המגעים בין הנהלת החברה למשרדי ראש הממשלה, האנרגיה והאוצר במטרה להפשיר את תוכנית ההפרטה הישנה, שכוללת הוצאת ניהול מערכת מידי החברה, פיטורי 2,000 עובדים ומכירת תחנות כוח.

 

בנוסף, בתפקידו הקודם פעל לוי מול האוצר על הקצאת מכסות ייצור לתחנות כוח סולאריות ותרמו־סולאריות, מול רשות החשמל לקביעת תעריפי ייצור ומול משרד האנרגיה שאחראים על פיתוח משק החשמל, שם הוא פעל להקמת תחנות כוח קונבנציונאליות.

 

ממשרד האוצר נמסר בתגובה: "הסדר ניגוד העניינים של אמיר לוי עדיין לא גובש והוא ייחתם טרם הבאת המינוי לאישור הממשלה. מובן שלוי לא יעסוק בנושאים שבהם היה מעורב במסגרת עבודתו הקודמת. שאר פרטי ההסדר יגובשו עם נציבות שירות המדינה ומשרד המשפטים, כמקובל במינוי נושאי משרה בכירים".

 

חברת שיכון ובינוי סירבה להגיב.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x