רכב

פרסום ראשון

אחרי בטר פלייס: גם החטיבה הדנית של החברה נכנסת לפירוק

לאחר שבטר פלייס ישראל נכנסה השבוע לתהליכי פירוק, מגיע תורה של החטיבה הדנית של החברה. בית המשפט בקופנהאגן הכריז עליה כעל פושטת רגל ומינה עורכי דין לפירוק

תומר הדר 15:3531.05.13

לאחר שבטר פלייס ישראל נכנסה לתהליכי פירוק, גם חטיבתה הדנית של החברה מודיעה היום על פירוק. בהודעה רשמית שפרסמה החברה לפני זמן קצר נמסר כי על פי בית המשפט המסחרי של קופנהאגן הוכרזה חטיבתה הדנית של בטר פלייס כפושטת רגל.  

 

רכב חשמלי של בטר פלייס רכב חשמלי של בטר פלייס צילום: אפשטיין שי

 

בית המשפט מינה את עורכי הדין המקומיים קריסטיאן גוסטאב אנדרסון ופראנץ זיגרשטד-רסמוסן לניהול פירוק החברה. בהודעת החברה קוראים הנושים לבעלי חובות להודיע בתוך ארבעה שבועות על דרישותיהם, זאת לאחר שהודעה רשמית על פשיטת הרגל של בטר פלייס דנמארק תתפרסם בעיתונות הדנית בימים הקרובים.

 

מלבד ישראל, חטיבתה הדנית של בטר פלייס נחשבה לשוק השני בחשיבותו של לקוחות החברה – מלבד הזיכיון האוסטרלי של בטר פלייס שחדל לפעול כבר לפני כשלושה חודשים, ואולם, מאז שבטר פלייס החלה לשווק את מכוניות הרנו החשמליות בדנמארק נמכרו רק כ-200 מכוניות בלבד.

 

בשונה משוק הרכב הישראלי, בו עמדתה של חברת רנו העולמי עדיין אינה ברורה לגבי גורלם של בעלי הרנו פלואנס החשמליות שבטר פלייס שיווקה, בשוק הרכב הדני מיהרה רנו להצהיר בתחילת השבוע כי החברה תדאג ללקוחותיה בשוק הרכב הדני. בישראל נמצאת החברה בימים אלה בתהליכי פירוק.

 

השבוע נקבע כי החברה תמשיך לפעול עד ה13 ביוני ולספק ללקוחותיה שירותי החלפת סוללות והטענה לרכבים, החיוניים להמשך נסיעתם בכבישי ישראל. בשלב זה, גורל הלקוחות, המקדמות ששולמו על מכוניות בשבוע שעבר מבלי שרכבים נמסרו וגורל המכוניות עדיין אינם ברורים.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x