שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

יהודה וינשטיין: "גוף הביקורת על הפרקליטות יקום ממש בקרוב"

היועץ המשפטי לממשלה הבטיח מול הפורום הפלילי של לשכת עורכי הדין, כי הגוף יוקם "בתמיכתה הנלהבת של שרת המשפטים ציפי לבני"

משה גורלי 20:4822.05.13
"גוף הביקורת על הפרקליטות יקום ממש בקרוב, בתמיכתה הנלהבת של שרת המשפטים לבני", כך הבטיח הערב (ד') היועץ המשפטי לממשלה עו"ד יהודה וינשטיין. וינשטיין הופיע בפני הפורום הפלילי של לשכת עורכי הדין בבית הפרקליט בתל אביב. אגב, לאחר למעלה משלוש שנים בתפקיד, זו הפעם הראשונה שוינשטיין מתייצב בפומבי לארוע של שאלות-תשובות תקשורתי.

 

וינשטיין התייחס לשתי הביקורות שמלוות את הקמת הגוף, העובדה שהתביעה המשטרתית (שמגישה למעלה מ-90% מהתיקים הפליליים) לא כפופה לו והעובדה שהציבור מנוע לעת עתה לפנות ישירות לגוף הביקורת.

 

"אני מסכים שהתביעה המשטרתית צריכה לחסות תחת הביקורת", אמר היועץ, "אבל צריך לשם כך לבוא בדברים עם המפכ"ל וחשבתי שאין לעכב לשם כך את הקמת הגוף. לעניין פניות הציבור אמרו לנו שנאבד את אמון הציבור אם לא נאפשר לו לפנות ישירות. תוך שנה גם זה יקרה. אבל אם אגיע למסקנה שזה יהפוך שדה ציד של סנגורים על פרקליטים, זה יבוטל".

 

היועמ"ש וינשטיין היועמ"ש וינשטיין צילום: עטא עוויסאת

 

המשנה לעניינים פליליים של היועץ, עו"ד רז ניזרי טען בתוקף שלא נערכו האזנות סתר לעו"ד משה שרמן כפי שפורסם בתחילת השבוע. ההאזנות, אם אכן היו, בוצעו ככל הנראה לגורם ששוחח עם שרמן, אך שרמן, לפי ניזרי, לא היה יעד ההאזנה.

 

וינשטיין נדרש לפעילות המשטרה מול פעילי המחאה ובכלל זה לטענות קשות שהעלה בפניו עו"ד אסף אבן חן על מאמציה הבלתי חוקתיים של המשטרה לדכא את חופש הביטוי וההפגנה. "לא אכנס כאן לתיק ספציפי", אמר וינשטיין, "אבל האמינו לי שחופש ההפגנה יקר ללבי ודחיתי לא מעט פניות ובקשות לאסור הפגנות".

 

גישה דומה הפגין כשנשאל על החיסיון העיתונאי: "מבחינתי העובדה שהחיסיון העיתונאי איננו מעוגן בחוק, אינה מעלה ואינה מורידה. מבחינתי הוא ככל חיסיון. לא פעם לחצו עלי גורמים פרקליטותיים, ממשלתיים ואחרים לחשוף מדליפים. הכי קל זה לרכז את המאמצים על העיתונאי. עד היום דחיתי את כל הפניות. מה יקרה מחר? אינני יודע".

 

מארחיו של וינשטיין היו ראש הלשכה עו"ד דורון ברזילי וראשי הפורום הפלילי של עורכי הדין אבי חימי ואורי קינן. חימי בירך את היועץ כסנגור לסנגור: "אתה בשר מבשרנו. התגלית כיועץ אמיץ. הכי קל זה להגיש כתבי אישום נגד שופטים ושרים. ההחלטות הקשות הן מתי לא להגיש. אנו מחזקים את ידיך".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x