$
רכב

בלעדי לכלכליסט

גם גיל שויד רוצה רכב חשמלי

בשבועות האחרונים קיימו נציגים מטעמו של מנכ"ל צ'ק פוינט גיל שויד מגעים עם נציגים של "טסלה" האמריקאית, שביקרו בישראל, במטרה לקבל את הזיכיון לשיווק מכוניות היוקרה החשמליות של טסלה

תומר הדר 18:5222.05.13

איש העסקים גיל שויד, מנכ"ל ומייסד חברת צ'ק-פוינט בוחן כניסה לתחום הרכב החשמלי. ל"כלכליסט" נודע שבשבועות האחרונים קיימו נציגים מטעמו של גיל שויד - באמצעות אחיו רן שויד - מגעים עם נציגים של חברת "טסלה" האמריקאית, שביקרו בישראל, במטרה לקבל את הזיכיון לשיווק מכוניות היוקרה החשמליות של טסלה.

 

שויד אינו היחיד שמעוניין בזיכיון: כפי שנחשף השבוע ב"כלכליסט", גם קבוצת "אוטו חן" הירושלמית מקיימת מגעים עם נציגיה של טסלה. לדברי גורמים המקורבים לטסלה, במסגרת הפגישות נבחנה האפשרות ששויד יקבל את הזיכיון לשווק את המכוניות החשמליות של החברה בישראל. שויד עצמו אינו זר למכוניות הספורט של טסלה ומחזיק בבעלותו בחו"ל במכונית ספורט חשמלית של החברה. לדברי גורמים המקורבים לטסלה האמריקאית, בחברה התקבלה החלטה לבחון חדירה לשוק הרכב הישראלי הן באמצעות גורמים המעורים בענף הרכב והן באמצעות גורמים מתחום ההייטק, שאינם קשורים לענף הרכב.

 

החשמליות המתקדמות בעולם

 

מכוניות המנהלים והספורט של טסלה נחשבות כיום למכוניות החשמליות המתקדמות ביותר בעולם. בעבר ייצרה החברה את מכונית הספורט "מודל S" המבוססת על מכלולים של חברת לוטוס הבריטית. כיום טסלה מייצרת דגם עיקרי אחד: מכונית המנהלים מודל S.

 

גיל שויד גיל שויד צילום: עמית שעל

 

בשונה מרוב המכוניות החשמליות המשווקות כיום, שטווח הנסיעה שלהן מוגבל לכ-160 עד 200 קילומטר, המודל S מצוידת בסוללה המאפשרת נסיעה לטווח רשמי של מעל 420 קילומטר, על פי נתוני טסלה. המכונית עצמה מתחרה, מבחינת נתוני הביצועים בדגמי היוקרה של מרצדס ואאודי ומסוגלת לזנק ל-100 קמ"ש תוך 4.2 שניות ולהגיע למהירות מרבית של 210 קמ"ש.

 

מחירה של הטסלה מודל S לצרכן האמריקאי מתחיל ב-62,400 דולר. בישראל כיום מוטל על מכוניות חשמליות מס קנייה מופחת בגובה של 8% בלבד, בעוד שעל רוב מכוניות המנהלים מוטל מס קנייה הנע בין כ-70% ל-83% בהתאם לרמת הזיהום שפולט הרכב.

 

מכונית טסלה חשמלית מודל S מכונית טסלה חשמלית מודל S

 

בעתיד תציג טסלה גם רכב כביש-שטח חשמלי. למרות טווח הנסיעה של המודל S המסוגל להתחרות בזה של מכוניות בעלות מנועי בנזין, טסלה הצהירה כי תבחן בעתיד גם את האפשרות לצייד את מכוניותיה במנגנון החלפת סוללה. בארה"ב המודל S זוכה לפופולריות גבוהה: על פי דיווחיה של טסלה, ברבעון הראשון של השנה נמכרו בארה"ב 4,750 טסלה מודל S.

 

נציגיו של שויד בחרו שלא להתייחס לדברים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x